Thursday, April 18th, 2024

Ripple (XRP) Hız Kesmeden Yükselişini Sürdürüyor! Yükselişin Sebebi Ne?

Ripple (XRP) Hız Kesmeden Yükselişini Sürdürüyor! Yükselişin Sebebi Ne?

Geçtiğimiz günlerde popüler kripto para birimi Ripple (XRP), uzunca bir sürenin ardından ilk kez 1 dolar barajını aşmayı başardı. Popüler altcoin o günden bu yana artışını hız kesmeden sürdürmeye devam ederken, gün içerisinde %20’den fazla artış yaşayarak oldukça iyi bir performans gösteriyor.

Ripple (XRP) Son 3 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Kripto para piyasasının yukarı yönlü ivme kazanması ile birlikte popüler kripto para birimi XRP’de yönünü yukarıya çevirdi. XRP, geçtiğimiz günlerde piyasadaki yükselişle birlikte 1 dolar barajını kırdı. Ripple’da (XRP) 1 dolar barajının kırılması ile XRP fiyatı günün erken saatlerinde Mayıs ayından bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.35 dolara dokundu.

Gün içerisinde %20’den fazla artış yaşayan popüler kripto para birimi XRP, son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra yönün yeniden aşağıya çevirerek 1.28 dolar seviyesini test etti. Ancak Ripple, yönünü tekrardan yukarıya çevirerek artışını sürdürmeye devam ediyor.

Öte yandan Ripple’ın (XRP) haftalık grafiğine baktığımızda popüler altcoin son yedi gün içinde %62 artarak 61,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimleri arasında listede 6. sırada yer alan Ripple (XRP), içeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %19,80 artış yaşayarak 1.30 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Ripple %60’dan Fazla Artış Gösterdi

Geçtiğimiz hafta boyunca XRP, son dönemde oldukça iyi performans gösteren ve 2 dolar barajını aşan Cardano‘nun ADA’sı gibi diğer en iyi performans gösterenlerden bile daha iyi performans göstererek %60’tan fazla kazandı. Böylece, kripto kalabalığının geri kalanından başarılı bir şekilde ayrılmayı başardı. Öyle ki, popüler kripto para birimi XRP, üç aydır ilk kez bu kadar yüksek seviyelerde işlem görüyor.

Uzmanlar XRP Hakkında Ne Diyor?

Önde gelen kripto para analisti DonAlt, XRP’deki fiyat hareketleri ile ilgili önemli tahminlerde bulundu. DonAlt’a göre XRP’nin 1 dolar barajını kırması yukarı yönlü yeni bir artışı tetikleyebilir. DonAlt yaptığı analizler sonucunda şu ifadelere yer verdi:

“XRP/USD çifti direnç bölgesini kırdı, bu nedenle tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hızla ilerliyor olabilir.”

Bununla birlikte bir diğer ünlü kripto para analisti Kevin Cage de XRP tahminlerini paylaştı. Usta isim yaptığı açıklamada, “Ripple’ın  (XRP) yeniden tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir anlaşmaya vardığı anlamına geliyor olabilir” yorumunu yaparak, XRP’deki yükselişe neden olabilecek temel durumu belirtti.

Facebook Comments