Sunday, April 14th, 2024

Ripple (XRP) Köşeye Mi Sıkıştı? XRP Davasında Yeni Gelişme!

XRP yatırımcılarının büyük bir merak ve endişe ile takip ettiği Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. XRP davasının gidişatında son haftalarda Ripple baskın gelmeye başlasa da bu durum tek bir karar ile değişebilir.

Ripple, Yeni Kanıtlarla Köşeye mi Sıkıştı?

SEC’nin kıdemli dava avukatı Jorge Tenreiro tarafından mahkemeye verilen son bildiri ve talep, Ripple yöneticilerinin özel kayıtlarının neden paylaşılması gerektiğine dair kanıtlar içeriyor. Tenreiro, SEC’nin elinde Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’in davaya rağmen “XRP’lerini transfer ettiğini” gösteren kanıtlar olduğunu vurguladı.

SEC cephesi bu kanıtların ne olduğunu halka açık bir şekilde açıklamasa da bunu ilgili bildiri ile dava makamlarına verdi. Şimdi ise Yargıç Sarah Netburn’ün bu konudaki kararı bekleniyor ve söz konusu karar birçok şeyi değiştirip Ripple için sert bir darbe oluşmasına neden olabilir.

Ripple ve SEC Yine Karşı Karşıya

Bu kararın önemli olmasının sebebi ise geçtiğimiz haftalarda Ripple ve SEC avukatlarının karşı karşıya geldiği bir konu olarak biliniyor. SEC, davada hedef aldığı Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ile Chris Larsen’in bütün banka kayıtlarını görmeyi talep etti. Ripple avukatları ise bunun dava ile ilgisiz olduğunu belirterek talebin reddedini istedi. SEC’nin elinde kanıtla bu kayıtları yeniden istemesi, burada bir kazanan ile kaybeden olacağına işaret ediyor.

SEC tarafından yapılan açıklamada manüel bir şekilde yöneticilerin işlemlerinin takip edildiği ve kanıt elde edildiği vurgulandı. SEC’nin yine de bütün kanıtlara ve dava ile ilgili verilere ulaşmak için bu kayıtlara ihtiyaç duyduğunu belirten davacı taraf avukatı, bu isteğine ulaşabilir.

XRP Fiyatı Sert Etkilenebilir

Daha önceki kanıtlarda Garlinghouse’ın 159 milyon dolar, Larsen’in 450 milyon dolarlık kazancı sadece XRP satışlarından elde ettiği vurgulanmıştı. Banka verilerinin ele geçirilmesi ile daha fazla işlem yakalanacağını vurgulayan SEC avukatları, belki de burada önemli bir şeyin peşinde olabilir.

Ripple cephesinin buna elinden geldiği sertlikte karşı çıkacağı tahmin edilse de davanın yargıcının tam olarak ne karar vereceği merak ediliyor. Bu durum XRP fiyatı için çok sert bir yükseliş veya düşüşü beraberinde getirebilir.

Facebook Comments