Friday, October 22nd, 2021

Ripple (XRP), Monero (XMR), Ontology (ONT) Teknik Analizi – 14 Mart 2021

Ripple (XRP); haberimizin yazıldığı sırada olumlu sinyaller vermesine rağmen, XRP fiyatı %38.2 Fibonacci seviyesinin altında kaldı. Monero (XMR) boğaları önemli bir seviye olan 231 doları korumayı başardı. Ontology (ONT), yükselen kanal grafiğinden saptı.

Ripple (XRP)

4 saatlik grafik incelendiğinde XRP, mevcut kanala göre her iki yöne de sapabilir. Ancak henüz aşağı yönlü ya da yukarı yönlü bir fiyat kırılması kaydedilmedi. Bu da XRP fiyatının konsolidasyon aşamasında olduğunu gösteriyor. %23.6 Fibonacci seviyesinin üzerindeki 0.43 dolar bölgesi boğalar adına önemli bir nokta olarak göze çarpıyor. Ancak XRP henüz yukarı yönlü uzun bir yolculuğa çıkamadı. 0.46 dolar direnci boğaların aşması gereken en büyük engel.

XRP’de yükseliş rallisinin başlaması için öncelikle boğaların %38.2 Fibonacci alanında bulunan 0.47 dolar direncini kırması gerekir. Ancak mevcut teknik göstergeler olumlu bir senaryo çizmiyor. Müthiş Osilatör indikatörü yazının hazırlandığı sırada kırmızı bölgede bulunurken, Stokastik RSI aşırım alım bölgesine yakın seyrediyor.

Monero (XMR)

Monero’da ADX indikatörü 30 seviyesini işaret ediyor. Buna göre Monero, 231 dolar seviyesini aşmak için daha yüksek trend gücüne ihtiyaç duyabilir. Bununla birlikte boğaların yeni destek noktasını koruması gerekiyor. Bu, fiyatın satış baskısından korunması için önemli bir noktadır. Bazı teknik verilere göre, XMR’ın kısa vade trendi hakkında daha açık senaryolar görülebilir. Mevcut fiyat kanalının altına sarkan bir hareket, XMR fiyatını 219 dolarlık destek alanına çekebilir. Ancak mevcut fiyat seviyesindeki konsolidasyon, yükseliş hareketini destekleyen bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Ontology (ONT)

Ontology (ONT), 1.03 dolarlık destek alanından yukarı yönlü bir fiyat kırılması kaydetti. OBV indikatörü, destek seviyesinde bir iyileşme gösterdi. Ancak ONT, piyasada zayıf bir satın alma baskısına sahip. ONT, yukarı yönlü hareketine devam etmeden önce bir konsolidasyon dönemi görebilir. Son 24 saatlik işlem hacminde ise %9.52 oranında düşüş kaydedildi. MACD göstergesi, nötr seyrediyor.

Facebook Comments