Thursday, April 18th, 2024

Ripple (XRP) Satışları Devam Ediyor! Jed McCaleb Daha Ne Kadar XRP Satacak?

Ripple Labs kurucu ortağı Jed McCaleb son iki hafta içinde borsalara 80 Milyon adet XRP gönderdi. Yaptığı yüklü satışlar sebebiyle sürekli tepki alan McCaleb elindeki varlıkları satmaya devam edecek gibi görünüyor. Peki bu satışlar ne zaman sona erecek? XRP yatırımcıları ne zaman satış baskısından kurtulabilir?

Ripple (XRP) Satışları

XRP bugün çift haneli artışıyla birlikte 1 dolar sınırına dayandı. Gün içinde 0,983 dolara kadar çıkan fiyat, uzun süredir zararda olan yatırımcılara bir nebze rahat nefes aldırdı. Ancak Ripple (XRP) üç yıldır yeni bir ATH noktası belirleyemiyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri SEC baskısı, diğer ise eski Ripple yetkilisi tarafından usanmadan yapılan XRP satışlarıdır.

XRPscan, McCaleb’in “tacostand” kripto cüzdanından her biri 4,4 milyon ila 6,5 ​​milyon XRP taşıyan 17 XRP transferini yayınladı. Yaklaşık 71,5 Milyon dolarlık bu satış uzun süredir devam ediyor. 1 Ağustos tarihinde Ripple, McCaleb’in adresine 182,3 Milyon XRP göndermişti.

Jed McCaleb

Jed McCaleb Neden XRP Satıyor?

Jed McCaleb bundan yaklaşık 9 yıl önce Christopher Larsen ile OpenCoin’i kurdu. Bu şirket daha sonra Ripple Labs olarak tanındı. İki ortak arasında yaşanan fikir çatışmaları işi ayrılık noktasına kadar getirdi. McCaleb daha sonra hepimizin bildiği Stellar projesini başlattı. O günde beri McCaleb için Ripple Labs tazminat ödüyor. Şirketin eski ortaya toplamda 8 Milyar adet XRP göndermesi gerekiyor.

Birçok analist bu tazminatın artık Eylül ayında biteceğini düşünüyor. McCaleb’in tacostand isimli cüzdanında 646.598.147.86282 XRP halen duruyor.

Ripple (XRP) yatırımcılarının yıl sonuna kadar SEC ve McCaleb sorunlarından kurtulması bekleniyor. Bu iki problemin ortadan kalkmasıyla birlikte XRP yeni ATH noktalarına ulaşabilir. Şimdilik fiyat baskılamasına rağmen 1 dolar seviyesine kadar yaklaşabilmiş bir XRP fiyatı bulunuyor.

Birçok analist mevcut XRP fiyatının bu iki problemden dolayı baskılandığını ve hali hazırda ucuz olduğunu iddia ediyor. Öte yandan Ripple Labs birçok merkez bankasıyla blockchain tabanlı ödeme sistemleri için anlaşmalar yapmaya devam ediyor. Elbette burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Facebook Comments