Tuesday, January 31st, 2023

Ripple Yöneticisinden Sert Ethereum (ETH) ve İddialı XRPL Açıklaması

ABD’nin en önemli finansal regülatörü SEC’nin dava açtığı Ripple, bütün bunlara rağmen gelişmelere ve ileriye bakmaya devam ediyor. Ripple’ın bankalara ve finans kurumlarına hizmet veren ağı olarak da bilinen RippleNet’in genel müdürü de tam olarak buna yönelik bir açıklamada bulundu. RippleNet yöneticisi Asheesh Birla, Ripple üzerinden yayınladığı gönderisinde 2021 yılına dair hedeflerini ve tahminlerini paylaştı.

Birla, 2021 Yılına Dair Görüşlerini Paylaştı

2020 yılının kimsenin beklediği gibi geçmediğini belirten Birla, hem Bitcoin’in rekoru hem de Ripple’a dava açılması konularında kesinlikle haklı. 2020 yılının kripto para sektörü ve blockchain teknolojisinin kabulünü hızlandırdığını ifade eden yönetici, bunun arkasında salgının olduğunu da vurguladı.

ABD’nin ve küresel regülatörlerin hedefinde sadece Ripple’ın değil bütün kripto para sektörünün olduğunu belirten Birla, Ripple’In liderliği ile blockchain ve kripto para sektöründeki yeniliğin ise süreceğini açıkladı. 2021 yılında birçok yeniliğe imza atmayı düşündüklerini belirten Birla, kripto paralar ve bankacılık arasındaki çizginin ise belirsizleştiğini düşünüyor.

2021’de Bankalar da Kripto Para Sektörüne Katılacak

Birla’ya göre kripto para sektörünün bankacılık sektörü ile iç içe girmeye başlaması kesinlikle olumlu. Kripto para sektörünün daha hızlı ilerlediğini belirten Birla, 2021 yılında bunun daha çok görüleceğini düşünüyor. 2020 yılında PayPal, Robinhood ve Square gibi ödeme devlerinin kripto para sektörüne adım attığı biliniyor. Birla’ya göre 2021 yılında ise bizzat bankalara sektöre giriş yapacak.

Ünlü yöneticiye göre 2021 yılında bir kripto para şirketi, direkt olarak geleneksel finans şirketlerinden veya bankalardan birisini satın almaya kalkabilir. “DeFi” sektörü hakkında da görüşlerini paylaşan ünlü isim, bunun 2020’ye damga vurduğunu düşünüyor. Ethereum’un bu büyüme ile fiyat artışı elde ettiğini itiraf eden yönetici, 2021 yılında çok daha fazla projenin hayata geçirilmesini bekliyor.

Ethereum Sert Düşerken, XRP Ağında Stablecoin Görülebilir

Birla’ya göre Ethereum 2.0 için hala çokça süre gerekmekte ve Ethereum fiyatı bu sürede yavaş geliştirme sürecinden dolayı düşebilir. Birla buna ek olarak DeFi sektöründeki toplam değerin en az %25’inin yıl sonuna kadar başka ağlara geçmiş olmasını da bekliyor. Yani Birla’nın genel olarak ETH için olumsuz görüşte olduğu söylenebilir.

ethereum

XRP Ledger ağı ile ilgili bir müjde de paylaşan Birla, yakında bir stablecoin görülebileceğini belirtti. Ripple yöneticileri daha önce de XRPL üzerinde stablecoin oluşturulacağına dair açıklamalarda bulunmuştu.

Facebook Comments