Thursday, January 27th, 2022

Ripple Yorum: 0,50 Dolar XRP İçin Mümkün Mü?

Aralık ayından bu yana XRP fiyatındaki düşüşlerle ve Ripple’ın kötü durumda olduğu ile ilgili yorumlar yapılıyordu. Ancak son zamanlarda XRP’deki yükselişlerden ve daha yüksek seviyeleri görme ihtimalinden de bahsediyoruz. Peki, bly eib ihtimal gerçekten var mı?

XRP Fiyatı Düz Çizgide

1 Şubat’ta pump hareketi ile 0,75 dolarlık seviyeyi gören Ripple (XRP), sonrasında bir nevi kaçınılmaz olan dump ile 0,33 dolarlık seviyeye geriledi. Aslında Ripple’ın yükselişe 0,27 dolar seviyelerinden başladığı düşünüldüğünde hala karlı bir şekilde ilerlediği görülüyor. Ancak 0,70 dolar bandından alım yapanlar ciddi kayıplar vermiş olabilir.

Bununla birlikte pump ve dump hareketinin ardından XRP’nin 0,37 dolar ile 0,39 dolar bandından düz bir çizgide ilerlediği düşünülüyor. Bu hareketsiz halin iki şeyin habercisi olabileceği düşünülüyor: XRP yeni bir yükseliş için güç topluyor ya da XRP ayıları kontrolü elden bırakmıyor ve bir düşüş trendi başlatacaklar.

Ripple’da Yükseliş Beklentileri

Analistlere göre eğer boğalar kontrolü ele geçirirse ve yükseliş grafiğini devam ettirebilirse yakın vadede 0,52 dolar, 0,54 dolar ve 0,56 dolarlık direnç seviyelerine doğru  XRP fiyatı yükselişe geçebilir.

Bu noktada da 0,40 doların önemli bir psikolojik seviye olduğu düşünülüyor. Ayrıca analistlere göre 0,40 dolar bandında ciddi bir satış baskısı da bulunuyor. Bu sebeple 0,40 dolarlık önemli seviyenin aşılması XRP fiyatının gidişatını belirleyebilir.

XRP’de Düşüş Seviyeleri

Eğer 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamaların altında bir hamle yapılırsa XRP fiyatında düşüş başlayabilir.

Bu noktada Ripple fiyatının önce 0,36 dolarlık sonra 0,30 dolarlık desteği kaybederek 0,24 dolara doğru sert bir düşüşe geçebileceği düşünülüyor. Aslında beklentilere bakıldığında Düşüş grafiğinin çok daha sert olmasının beklendiği görülüyor.

Facebook Comments