Sunday, December 10th, 2023

Ripple Yorum: XRP Kan Kaybediyor, Grafikler Düşüşü Gösteriyor!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davanın ardından her ne kadar Ripple bir şirket olarak yeni ortaklıklara imza atıyor olsa da XRP fiyatı sanıldığı kadar güçlü değil gibi görünüyor. Özellikle borsaların XRP işlemlerini tamamen delist etmesi ya da askıya almasının ardından ve Polkadot’un (DOT)muazzam performansından sonra XRP kan kaybediyor.

XRP İşlemlerini Askıya Alan Son Borsa

Davanın ardından XRP işlemlerini askıya alacağını duyuran son kripto para borsası Kraken oldu. Yapılan açıklamalara göre Amerikalı Kraken kullanıcıları 29 Ocak’tan sonra XRP işlemlerini gerçekleştiremeyecek.

Kraken, Amerika dışındaki kullanıcıların bu durumdan etkilenmeyeceğini ve tüm XRP işlemlerini sorunsuz bir şekilde devam ettirebileceklerini dile getirdi. Ayrıca Amerikalı kullanıcılar da 29 Ocak’tan sonra da XRP’yi borsada tutma ya da çekme işlemlerini yapabilecekler.

Coinbase, Bitstamp ve OKCoin gibi diğer borsalar da SEC’in yasal işleminin ardından benzer kararlar almış ve XRP ile ilgili negatif adımlar atmıştı.

XRP 5. Sıraya Geriledi

Polkadot son iki gündür muazzam bir performans sergiliyor ve bir hafta önceki fiyatından %72 daha yüksek bir rakamdan işlem görüyor. Son 24 saatte de yüzde 13’ün üzerinde artış kaydeden DOT bu performansı sayesinde kötü günler geçiren XRP’yi geride bırakarak piyasa hacmi bakımından en büyük 4. kripto para konumuna yükseldi.

Şu anda piyasada volatil bir görüntü olsa da genel itibari ile kripto para birimlerinin bir yükseliş eğilimi içinde oldukları görülüyor. Ancak XRP son haberlerin de etkisi ile düşüş grafiği çiziyor. Son 24 saat içinde yüzde 2 düşen Ripple son 1 hafta içinde de yüzde 10’un üzerinde düşüş yaşadı.

Bunlara ek olarak Cardano (ADA) piyasa hacmi sıralamasında XRP’nin hemen altında yer alıyor. XRP’nin piyasa değeri 12 milyar dolar bandındayken ADA’nın piyasa değeri 10 milyar dolar seviyesinde. ADA’nın şu anda bir yükseliş grafiği çizdiği göz önüne alındığında yakın zamanda XRP’nin daha geri sıralara düştüğünü görebiliriz.

Facebook Comments