Saturday, February 24th, 2024

Ripple Yorum: XRP’de SEC Davasının Etkileri Sürüyor!

Son zamanların en çok konuşulan kripto para birimlerinden Ripple (XRP) yaşadığı olumsuz gelişmeler ve değer kaybının ardından piyasa değeri bakımından en büyük 7. kripto para konumuna geriledi. Ancak yatırımcıların hala XRP ile ilgili umutları sürüyor gibi görünüyor. Çünkü fiyat her ne kadar düşmüş olsa da XRP’nin hala yaklaşık olarak 20 milyar dolar piyasa değeri bulunuyor.

XRP’de Büyük Hareketler

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davanın ardından XRP’de büyük fiyat hareketleri görüldü. XRP önce davaya tepki olarak çok büyük bir düşüş yaşadı ve ardından fiyat toparlandı. Sonrasında Ripple topluluğunun baskıları ile XRP’de bir pump and dump yaşandı.

XRP fiyatı son olarak 22 Şubat’ta 0,65 dolara kadar yükseldi ve sonrasında 23 Şubat’ta 0,36 dolara kadar geriledi. Son büyük yükseliş ve düşüşün sonrasında XRP fiyatının nispeten stabil bir çizgide ilerlediği görülüyor.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,44 dolardan işlem gören XRP’de önemli seviyeler bir göz atalım.

XRP’de Kritik Seviyeler

Analistlere göre şu anda XRP’de boğalar kontrolü yeniden ele geçirmeye çalışıyor. Şu an için 0,50 dolar oldukça önemli bir direnç olarak işlem görürken 0,50 dolar öncesinde 0,47 dolarlık direncin kırılması gerektiği düşünülüyor.

0,47 dolara doğru yapılan son hamlenin bir satış baskısı ile karşılaşması fiyatı yeniden 0,44 dolar bandına itti ve 0,47 doların kırılması ile 0,50 dolarlık psikolojik dirence doğru hareketin başlayacağı düşünülüyor.

Bununla birlikte 0,44 dolarlık desteğin kırılması ile aşağı yönlü bir hareket başlayabilir. Analistler şu anda Ripple’da volatilitenin düşük olduğunu ve kısa vadeli görünüşün düşüş eğiliminde olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla volatilitenin hangi yönde artacağı önem taşıyor.

Facebook Comments