Tuesday, November 28th, 2023

Ripple Yorumları: XRP Nereye Kadar Yükselebilir?

Tüm piyasada yaşanan düşüşle birlikte Ripple (XRP) fiyatında da gerilemeler olduğu görülüyor. 2018’den sonra ilk defa 14 Nisan’da 1,96 dolar seviyesini gören XRP, son düşüşlerle 1,16 dolara kadar geriledi. XRP’nin 1 dolar üzerinde kalması ise pozitif bir sinyal olarak nitelendiriliyor.

Ripple Fiyatı Güncel Durum

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile arasındaki davada lehine kararlar çıkması üzerine yükselişe geçen XRP, geçen hafta yakaladığı ivme ile 2 dolar sınırına kadar yükseldi. Ancak burada bir reddetme ile karşılaşan piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi genel düşüş havasının da etkisi ile 1,16 dolarlık seviyeye kadar geriledi.

Piyasadaki düşüş dalgası ile birlikte Jed McCaleb’ın XRP satmasının düşüş üzerinde etkili olduğu düşünülüyor.

Ripple Fiyatında Önemli Seviyeler

Analistlere göre eğer piyasadaki genel düşüş havası devam ederse XRP 1,10 dolarlık önemli seviyeyi test edebilir ve burada güç toplayarak yeni bir ralli başlatabilir. Bu noktada düzeltmenin derinleşmesi halinde 1 doların da test edebileceğinin düşünüldüğünü belirtmek gerekiyor.

Bunlara ek olarak eğer piyasadaki düşüş durursa XRP’nin yukarı yönlü olarak ilk dirençle 1,42 dolar seviyesinde ve sonrasında 1,50 dolar seviyesinde karşılaşacağı düşünülüyor. 1,50 dolar seviyesinin yukarı yönlü kırılması ise 2 dolarlık önemli psikolojik seviyeye doğru bir başka yükselişi başlatabilir.

Öte yandan Ripple ATH’sini 2018 yılında 3,84 dolar ile gördü. Dolayısıyla analistler artış halinde XRP’nin en az bu seviyeye kadar yükseleceğini düşünüyor. SEC davasında kararların Ripple lehine alınmasına devam edilirse XRP’nin 5 dolara kadar yükselebileceği ifade ediliyor.

Facebook Comments