Friday, April 19th, 2024

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 11.02.2021

XRPfiyatı dava öncesinde yükselişini sürdürüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 44.700 dolar seviyesinden işlem görüyor olmasına rağmen XRP son 24 saat içerisinde %5,4 yükselmeyi ve 0,51 dolar üzerinde kalmayı başardı. Peki XRP/USD teknik analizi tam olarak neye işaret ediyor?

XRP Fiyatının Yönü Ne Olacak?

XRP fiyatı 10 Şubat tarihinde %7 yükseliş elde ederek yeniden 0,55 dolar seviyesine kadar çıktı. XRP fiyatının bu yükselişinin arkasında ise tamamen şüpheli balina işlemlerinin yer aldığı söylenebilir. Özellikle Huobi borsasından 200 milyon dolarlık XRP’nin transfer edilmesi yatırımcılara bir şeylerin değişebileceği umudunu verdi.

Bu işleme ve artan umuda rağmen 22 Şubat tarihinde görülecek olan dava tarihinden önce XRP fiyatının ciddi bir yükseliş beklemesi temel analize göre pek olası gözükmüyor. Ufukta hiçbir gelişme olmadan XRP fiyatının sadece FOMO ve yüklü alımlarla yükseltilmesi ise Şubat ayının başındaki durumu tekrar yaşatabilir.

XRP Yorumları

Telegram’da aktif olan bir pump grubu XRP fiyatını pumplatacaklarını yani ani yükseliş yaşatacaklarını duyurdu. XRP fiyatı gerçekten de 0,26 dolardan 0,70 dolara kadar yükselse de tahmin edilebileceği gibi bu yükseliş çok uzun soluklu olmadı ve aynı gün sert bir düşüş yaşadı. Şu an için XRP  yatırımcıları için temel analiz, teknik analize göre çok daha önemli olsa da teknik açıdan da dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor.

XRP fiyatının %62’lik Fibonacci seviyesine göre 0,55 dolar üzerinde kapanış elde etmesi fiyatı bir anda 0,70 dolara kadar götürebilir. Bunun test edilip başarısız olunması ise fiyatı 0,45 dolar seviyelerine çekebilir. XRP fiyatının 0,4510 dolarda güçlü bir desteğe sahip olduğu görülüyor. Yine de bunun altına inilmesi kısa vadede mümkün ve bunun altında 0,37 dolar desteği bulunmakta.

xrp usd

Ripple Alınır Mı?

XRP fiyatı eğer düşüş odaklı değil de yükseliş odaklı hareket ederse 0,55 dolar sonrasında ilk direnç 0,62 dolar olacaktır. 0,62 dolar daha önce de güçlü bir direnç olarak ön plana çıkmış ancak oluşan FOMO ile kısa sürede kırılmıştı.

XRP yatırımcıları bu aşamada özellikle 0,55 dolar direncine ve 0,42 dolar desteğine dikkat etmeli. RSI ise XRP için yolun açık ve yükseliş odaklı olabileceğine işaret etmekte. XRP davasının ilk duruşması öncesi fiyatın volatilitesi artabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Facebook Comments