Saturday, January 28th, 2023

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi – 11.03.2021

XRP’nin dava belirsizliği ve süren XRP satışları, fiyatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. XRP için kritik desteğe inilmesi ise yatırımcıların endişesini çok daha fazla arttırmakta.

Ripple Grafik

XRP/USD teknik analizine bakıldığında, yükseliş sinyali olarak algılanan flama formasyonunun oluştuğu görülüyor. Bunun SMA trend çizgisinin üstünde yer alması yükseliş ve kısa vadede 0,55 dolar hedefine işaret etse de düşen ticari hacim ve gelen olumsuz haberler hedefin gecikmesine yol açmakta.

Günlük grafikte 14 günlük SMA’nın 50 günlük SMA seviyesinin üstünde yer aldığı görülüyor. 0,50 dolar ihtimali bu kesişim ile daha güçlense de RSI ve MACD indikatörlerinin hala nötr seviyede olması durumu ve yükselişi zora sokmakta.

XRP/USD Teknik Analizi

XRP fiyatı an itibarıyla 0,45 dolara kadar çekildi ve 0,45 dolar desteğinin kaybedilmesi, 0,40 dolara, buradan da 0,32 dolara kadar düşüşü beraberinde getirebilir. 0,40 doların üstünde kalınması ise XRP için umudun devam ettiği anlamına gelecektir. Borsalardaki hacme ve emir yoğunluğuna göre ise XRP için düşüşün en uç noktası 0,27 dolar olarak gözüküyor. 0,27 doların altına inilmediği sürece XRP’nin orta vadeli yükseliş formasyonu devam edebilir.

XRP için kritik destek seviyeleri sırasıyla 0,35 dolar, 0,30 dolar ve 0,25 dolar olarak biliniyor. Olası bir yükselişte ise ilk test edilecek direnç noktalarının 0,55 dolar, 0,65 dolar ve 0,75 dolar olduğu görülüyor. XRP fiyatı daha önceki yükselişinde 0,77 dolara gelmiş ve 0,82 dolar direncini kıramamıştı.

Ripple Alınır Mı?

XRP, son 24 saat içerisinde %3 düşüş yaşayarak 0,45 dolar desteğine tam olarak sıkıştı. 0,50 dolar direncinden tepki alan XRP, gün içerisinde 0,42 dolara kadar çekilebilir. 7. sırada bulunan XRP’nin bu düşüşü ise UNI’nin arkasında kalmasına yol açabilir.

Ripple davasında kısa sürede olumlu bir haber gelmezse XRP fiyatının düşüşünün bütün teknik formasyonlara rağmen devam edebileceği düşünülüyor. Uzmanların XRP yorumlarında ise biten MoneyGram ortaklığının da olumsuz etki oluşturduğu vurgulanmakta. Ripple’ın SEC tarafından açılan davadaki iddialara cevap vermesine rağmen oluşan belirsizlik yeni yatırımcının alım yapmasına ve hacmin artmasına engel olmakta.

XRP’nin gidişatının ise şu an için yatay ve durağan olduğu söylenebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Facebook Comments