Wednesday, October 4th, 2023

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi – 15.04.2021

XRP, son dönemde en çok konuşulan ve en hızlı yükselen kripto paralardan birisi konumunda. Kısa sürede 0,60 dolardan 1,95 dolar seviyesine kadar çıkan XRP, hafif bir çekilme yaşasa da teknik analiz bu durumun bir süre daha devam edebileceğine işaret ediyor.

XRP Destek ve Direnç Noktaları

XRP/USD paritesi son 24 saat içerisinde düşüş yaşasa da 7 günlük grafikte hala yemyeşil bir görüntü ortaya koymakta. XRP/USD için 1,61 Fibo seviyesine kadar çıkılması beklenirken fiyat 1,98 dolar seviyesinden yani 1,414 Fibo noktasından dönüş yaşadı. Bu da satış baskısının güçlü çıkmasının ve RSI’nin çok şişmesinin bir sonucu olarak görülüyor.

XRP/USD teknik analizine bakıldığında fiyatın bir haftada %87 yükselmesinin belirli etkilerinin olduğu görülebilmekte. Bundan sadece birkaç gün önce 1 doların altından işlem gören XRP, artık 3 yılın en yüksek seviyesine yükseldi. XRP için şu an kritik destek noktalarının 1,63 dolar, 1,50 dolar ve 1,41 dolar olduğu görülüyor. Öte yandan kritik direnç seviyeleri ise 1,77 dolar, 1,98 dolar ve 2,10 dolar olarak görülüyor.

XRP Yorumları

Kısa vadede 1,77 doların yani 1,272 Fib seviyesinin kırılması, fiyatı eski rekoruna yani 1,98 dolar seviyesine kadar çıkartabilir. Bunun devamında 1,98 dolar seviyesi kritik bir direnç olacaktır. Ancak yatırımcıların kırılmasını beklediği asıl direnç 2 dolar olarak ön plana çıkıyor. XRP için bunun devamında 2,20 dolar ile 1.272 Fibo seviyesine denk gelen 2,38 dolar seviyeleri önem arz ediyor.

XRP, daha önceki rallisinde 2 doların kırılmasından sadece birkaç gün içerisinde 3,30 dolara kadar yükselmişti. Şimdi de XRP fiyatını harekete geçirecek benzer boyutlarda bir FOMO’nun oluşması bekleniyor olabilir. Davadan olumsuz bir haber gelmesi ise XRP için 1,5 dolar desteğine çekilmeyi başlatabilir.

Ripple Alınır Mı?

XRP fiyatı şu an için çoğunlukla dava ile ilgili gelişmeler sayesinde yükseliyor ve hızlı bir şekilde direnç noktalarını kırıyor.

XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 1,72 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik hacmi 15 milyar dolar seviyesinde. Hacim olarak hemen üzerindeki BNB’nin üç katı seviyelere ulaşsa da bunun XRP’nin rallisini devam ettirmek için yeterli olmadığı görülüyor. ,

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Facebook Comments