Saturday, February 24th, 2024

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 21/01/2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi XRP’nin kısa süreli yükselişi ne yazık ki durdu. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,289 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 0,27 dolar ile 0,32 dolar sevieyleri arasında sıkışıp kalmış durumda. Ripple davası ile ilgili gelen olumlu birkaç gelişme fiyata etki etse de hacimsizlik ve yaşanan panik bunun yükselmesini engellemekte.

Ripple Alınır Mı?

Tabii ki XRP fiyatının düştüğü yerden kalkamamasının bir sebebi de Bitcoin fiyatının yaşadığı sert satış baskısı olarak görülüyor. Bitcoin balinaları ile madencilerinin yaşattığı satış baskısı ve gerçekleştirdikleri toplu satış, Bitcoin fiyatını bir anda 33.000 doların altına kadar çekti. Tahmin edilebileceği gibi birçok altcoin de bu düşüşten etkilendi ve XRP de bunlardan birisi konumunda.

Ripple’ın yönetim kurulu eski üyesinin Joe Biden tarafından OCC’nin başına geçirilebileceği haberi XRP yatırımcılarının beklediği bir gelişme olarak biliniyor. Bunun XRP fiyatını 0,32 dolar direncinin üzerine taşıması gerekirken beklenen olmadı ve XRP fiyatı BTC yüzünden yerinde saydı.

Ripple Grafik

XRP/USD teknik analizine bakıldığında ise fiyatın düşüş baskısını net bir şekilde hissettiği görülüyor. 0,382 Fibonacci geri çekilme seviyesinden başlayan düşüş trendi, fiyatı 0,25 dolara çekene kadar yoluna devam edebilir. Bu trendin kırılması için ise XRP fiyatının 0,297 dolar üzerine çıkıp burada kapanış yapması gerekiyor.

XRP Yorumları

Bu seviyeden XRP alımı yapmak kesinlikle oldukça riskli ve XRP’nin 20 günlük EMA üzerine çıkana kadar beklenmesi daha destekli bir karar olacaktır. XRP fiyatının 0,297 doların yani 20EMA seviyesinin üzerine çıkması, yeni bir trendi başlatabilir. XRP yatırımcıları ise bu esnada olası düşüş trendinin devamına karşı 0,25 dolar desteğine dikkat etmeli.

XRP fiyatının 0,169 dolardaki kritik desteğe kadar inmesinin önündeki tek engel olarak bilinen 0,25 doların egale edilmesi, satış baskısını arttıracaktır. 0,169 doların altında ise 0,10 dolar seviyesi yer alıyor ve XRP fiyatı yıllardır bu kadar dip seviyelere gerilemedi. Böyle bir düşüşü getirebilecek tek gelişmenin ise dava ile ilgili kötü haber olabileceği tahmin ediliyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Facebook Comments