Monday, April 15th, 2024

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi – 25.02.2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi sıralamasından yedinci kripto para sıralamasına gerileyen XRP için kabus bitmemiş olabilir. Bitcoin (BTC) fiyatının yaşadığı sert düşüş ile 0,50 dolar hattının altına inen XRP, böylece kısa vadede 0,60 dolar direncinin üzerinde kalma hayallerini de geride bırakmış oldu.

Ripple Alınır Mı?

XRP fiyatının son 24 saat içerisindeki 6 milyar dolarlık ticari hacmi ise ilginin yavaş yavaş kaybedildiğini ve hem alış hem de satış baskısının durulduğunu göstermekte. XRP/USD teknik analizine bakıldığında ise XRP fiyatının 1.272 Fibonacci geri çekilme seviyesine denk gelen 0,685 dolara kadar çıkıp buradan onay alamadığı görülmekte.

Pazartesi günü başlayan düşüş trendine uyum sağlayan XRP, bazı borsalarda 0,36dolar seviyesine kadar geriledi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,40 dolar bandında tutunmaya çalışan XRP’nin aslında düne kıyasla daha iyi bir konumda olduğu söylenebilir.  XRP fiyatı için düşüş trendi ise devam ediyor ve 0,45 doların altında kapanış, dünkü konuma dönülmesini sağlayabilir.

Ripple Grafik

xrp usd teknik

XRP/USD kısa vadeli teknik analizine göre 0,45 dolar desteği sonrasında 0,40 dolar, 0,36 dolar ve 200 EMA seviyesine denk gelen 0,35 dolar kritik öneme sahip. Eğer fiyat yeniden 0,35 dolar ile 0,372 dolar seviyelerinin altında sıkışıp kalırsa yükselişi bir ay önceki gibi kolay olmayabilir.

Öte yandan XRP fiyatının toparlanma ihtimali de 0,5 dolardan geçiyor. 0,5 dolar direncinin kırılması kısa sürede 0,556 dolara, oradan 0,6 dolara ve .786 Fibo seviyesine denk gelen 0,65 dolara yükselişi beraberinde getirecektir. Buradan sonra rekora giden dirençlerin ise 0,685 dolar ile 0,718 dolar olduğu görülüyor.

XRP/USD Teknik Analizi

22 Şubat tarihinde görülen davanın ilk duruşmasında XRP yatırımcılarının beklediği yanıtlar gelmedi. Bu da duruşma öncesinde yükseliş yaşayan XRP fiyatının, beklentilerin boşa çıkması ile yeniden dip yapmasına yol açtı.

XRP yatırımcılarının şu an bel bağladığı tek konu ise lider kripto para birimi Bitcoin’in toparlanması ve piyasanın genel bir altcoin rallisi yaşaması. XRP fiyatı ABD doları karşısında değerini hala bir nebze koruyor olsa da XRP/BTC işlem çiftinde durumun iyice kötüleştiği gözlerden kaçmadı.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Facebook Comments