Saturday, September 23rd, 2023

Ripple’dan Dikkat Çeken ve XRP’yi İlgilendiren Yönetici Hamlesi!

Ripple’ın ABD pazarına alternatif olarak düşündüğü Asya pazarına yönelik önemli adımlar atması, planın çok daha net bir hal aldığını gösteriyor. ABD merkezli bir şirket olan Ripple, buna rağmen son yıllarda ABD piyasalarına yönelik adımlarını kısıtlandırdı ve Asya Pasifik bölgesine yoğunlaştı.

Ripple CEO’sunun Planları Ortaya Çıkıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse henüz menkul kıymet davası açılmadan önce yaptığı açıklamada da regülasyonların artması ve mantıksız hale gelmesi durumunda Japonya’ya yerleşebileceklerini vurguladı. 10 milyar doların üzerinde değerlemeye sahip olan bir şirketin ABD’yi bırakması ise en azından bulunduğu bölge için istihdam kaybı sayılabilir.

Bu açıklamadan sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a dava açılması ise durumu daha da karmaşık ve zor bir hale soktu. Ripple’ın bu haber ile hem pazar payı küçüldü hem de XRP’nin toplam piyasa değeri 15 milyar dolarlık bir darbe aldı. XRP, ABD ile ilişkili bütün kripto para borsalarında ya delist edildi ya da alım satıma kapatıldı.

XRP Fiyatı Düşse de Ticari Hacim Tutunmaya Devam Ediyor

XRP’nin ticari hacmi ise buna rağmen hala eski seviyesine çok yakın noktalara ulaşmayı başardı ve bunu korudu. Bu da aslında XRP’nin aktif olarak ABD dışında da birçok pazarda alınıp satıldığını göstermekte. Özellikle Avrupa içerisinde XRP’ye yönelik ilginin bir hayli fazla olduğu bilinen bir durum.

Ripple ekibi şimdi ise XRP’nin başka piyasalarda kullanımına yönelik adımlarını ve buna yönelik yapılanmasını hızlandırdı. Ocak 2021 döneminde Amazon’un üst düzey yöneticilerinden birisini ekibine katan Ripple, Asya Pasifik bölgesine yönelik bir üst düzey transfer daha yaptı.

Ripple’ın Yeni Hedefi Belli

Brooks Entwsitle, 20 yılı aşkın tecrübesi ve Uber’deki yöneticilik geçmişi ile kesinlikle kendi alanında uzmanlardan birisi. Entwistle, Ripple’a katıldığını resmen duyurdu ve şirketin Asya Pasifik kolunda görev alacağını vurguladı. Uber’in Güneydoğu Asya bölge sorumlusu olan ünlü isim, Ripple’ın planlarını da ortaya koymuş oldu.

RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla kısa süre önce yaptığı açıklamada Ripple’ın Asya piyasasında birçok banka ile görüşmelere başladığını vurgulamıştı. Şimdi ise ünlü bir ismin ekibe katılması, hem Ripple’ın unvanı hem de XRP‘nin gidişatı ve fiyatı hakkında birçok şeyi değiştirebilir.

Facebook Comments