Sunday, April 14th, 2024

Ripple’dan mahkeme başkanına yeni mektup: SEC, Hinman’ın ifadelerini saptırıyor

Ripple’dan SEC’yi, dava hakimi Sarah Netburn’e şikayet eden yeni bir mektup adımı geldi. San Francisco merkezli şirket, mahkeme kararına rağmen SEC’nin hala kurum içi yazışmaları vermek istemediği yönünde şikayette bulundu. SEC’nin bu belgelerin istenmesine yönelik itirazına cevap veren Ripple şirketi, “SEC, Hinman’ın son ifadelesinin anlamını saptırıyor” dedi.

Hatırlanacağı üzere SEC’nin eski yöneticisi William Hinman, son ifadesinde Ripple şirketini uyardığını ve kayıtsız bir menkul kıymet olan XRP’yi satmamaları gerektiğini söylediğini belirtmişti.

“Hinman’ın ifadesi şüphelidir”

Ripple, SEC’nin savunduğu Hinman’ın bu açıklamasının ise aynı tartışmanın yaşnmasına sebep olduğu belirtildi. SEC’nin konuyu XRP dışındaki varlıklara getirmediğini ve tartışmayı sürekli aynı yerde tuttuğunu belirten Ripple, hakim Netburn’e gönderdiği yazıda Hinman’ın ifadesinin de şüpheli olduğunu aktardı:

“Bay Hinman’ın, XRP’nin konumu hakkındaki görüşleri şüphelidir. Kendisinin yorumları, Howey testinde belirtilen tüm faktörlerin bir yatırım sözleşmesi olması için karşılanması gerekmediğine dair konuşması da düşünüldüğünde, bu söyledikleri tüm yönlerden şüphelidir.”

Hatırlanacağı üzere Ripple, William Hinman’ın mahkemeye tanık olarak getirilmesi için ısrarcı olmuş ve bu talebini hakim Netburn’e kabul ettirmişti. SEC ise bu duruma sonuna kadar karşı çıkmıştı ancak Hinman’ın ifadesinde söyledikleri tamamen SEC lehine olunca Ripple tarafı da büyük hayal kırıklığı yaşamıştı. Hinman, 2018’de yaptığı bir konuşmada Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadıklarını belirtmişti.

Hinman’ın özel sektör vurgusu çok konuşuldu

Mahkemede Ripple’ın avukatı olmamasına rağmen XRP’nin menkul kıymet olmadığını savunan ve davayla ilgili güncel bilgileri paylaşan avukat Jeremy Hogan da, Twitter hesabından paylaştığı ve Hinman’ın resmi konuşmalarına dayandırdığı bir diyaloğu paylaşmıştı.

Bu diyalogda Hinman, Ripple şirketine yardımcı olmasının şu an için mümkün olmadığını ve özel sektöre geçtiği zaman bunu yapabileceğini söylüyordu.

The post Ripple’dan mahkeme başkanına yeni mektup: SEC, Hinman’ın ifadelerini saptırıyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments