Friday, October 22nd, 2021

Ripple’ın SEC Davası İle İlgili Son Talebi: Bazı Belgeler Saklı Kalsın

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davada her iki taraftan da arka arkaya yeni talepler ve adımlar gelmeye devam ediyor.

Ripple’ın Son Talebi

Ripple son talebinde Yargıç Sarah Netburn’den, bazı belgelerini ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile paylaşılmamasını talep etti. Şu anda Blockchain şirketini temsil eden SEC İcra Dairesi’nin eski yöneticisi Andrew Ceresney, bu belgelerin gizli ve özel bilgiler içerdiğini belirtiyor ve “Gizli tutulması istenen belgeler, özel bir şirketin tescilli, dahili geliştirme ve pazarlama stratejilerini, analizlerini, izlenimlerini ve bugüne kadar hiç kamuoyuna açıklanmamış bir dizi hassas konu hakkındaki endişelerini yansıtıyor.” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamalara göre gizli tutulması istenen belgeler, XRP oluşturma ve dağıtma süreci hakkında bazı gizli ayrıntıları, Ripple çalışanları arasındaki dahili e-postaları, şirketin o zaman düşünülen iş stratejisinin ve kaynak yaratma planlarının bir açıklamasını ve erken aşamadaki bir yatırımcıyla yapılan bir görüşmeyi içeriyor.

Öte yandan mahkeme, bu belgelerin halka açıklanması gerektiğine karar verirse bile Ripple yine de bunları düzeltmek istiyor. Blockchain şirketinin SEC soruşturması sırasında 303.000 sayfalık belge ürettiği göz önüne alındığında davanın oldukça kapsamlı olduğu düşünülüyor.

Ripple Fiyatı

Aralık ayında dava sürecinin belli olmasının ardından Ripple fiyatı büyük bir düşüş yaşayarak 0.17 dolarlık seviyelere kadar gerilemişti. Ancak sonrasında hızlı bir toparlanma yaşayan XRP, volatil hareketler sergilemeye devam ediyor.

Genel itibari ile 0,40 dolar ile 0,60 dolar bandında seyreden XRP fiyatı son günlerde 0,50 doların üzerinde kalmayı başarıyor.

Facebook Comments