Saturday, September 23rd, 2023

Ripple’ın (XRP) Yeni Hedefi Belli Oldu: Üst Düzey Alımlar Yapılacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava açılmasından önce kripto para sektörünün en büyük şirketlerinden birisi konumundaki Ripple, şu an ise büyük bir belirsizliğin içerisinde. Şirkete açılan menkul kıymet davası henüz başlamamış olsa da duruşma tarihi yaklaştıkça yatırımcıların güvensizliği de artıyor.

XRP Davası Öncesi Kritik Adım

XRP satışlarının menkul kıymet olduğu iddiasıyla Ripple ile iki yöneticisine açılan 1,2 milyar dolarlık menkul kıymet davasının ilk duruşması şubat ayında görülecek. Ripple dava hakkında net konuştuktan ve bu davanın peşini bırakmayıp mücadeleyi sürdüreceklerini belirttikten sonra şimdi ise Avrupa piyasalarına yönelik önemli bir adım attı.

Ripple tarafından yayınlanan yeni bir iş ilanında şirketin Avrupa içerisindeki oluşumu RippleNet Europe için genel müdür arandığı belirtiliyor. ABD merkezli olan ancak buna rağmen Asya içerisinde ciddi bir bilinirlikle kullanıma ulaşan Ripple, şimdi ise gözünü Avrupa bölgesine dikmiş durumda.

Ripple, Avrupa Bölgesini Hedefliyor

XRP’nin ABD içerisinde menkul kıymet ilan edilmesi diğer bölge ve ülkelerin benzer bir karar alacağı anlamına gelmiyor. Yakın zamanda Japonya’nın finansal regülatörü XRP’nin menkul kıymet olmadığını net bir şekilde ifade etmişti. Ripple ise bu kararın devamında ABD dışındaki ülkelere odaklanarak ABD’den gelecek kötü bir habere rağmen XRP’yi hayatta tutmaya çalışıyor olabilir.

Ripple bünyesinde genel müdür olarak alınacak kişinin finansal teknoloji şirketlerinde en az 15 yıl tecrübesi olması ve küresel ödeme endüstrisine yatkın olması gerektiği belirtiliyor. Buna ek olarak ülke liderleri ile “iyi ilişkilerden” sorumlu olunacağının belirtilmesi, Ripple’ın gerçekten de hedef değiştirdiğine işaret ediyor.

XRP İçin 1 İyi, 1 Kötü İhtimal

Bütün bu ipuçları ise bir iyi bir de kötü haberi beraberinde getirmekte. Ripple’ın Asya ve Avrupa piyasalarında genişlemeye gitmesi, ABD’nin menkul kıymet kararı almasına rağmen XRP’nin tutunmasını sağlayabilir. Ancak bu durum Ripple’ın şimdiden yenilgiyi kabul etmiş olduğuna veya yenilginin olası olduğunu düşündüğüne işaret ediyor. Eğer bunun devamında şubat ayındaki duruşmadan Ripple aleyhine bir karar çıkarsa XRP fiyatı bu panikle beraber bütün olumlu gelişmelere rağman sert çakılacaktır.

XRP fiyatı daha önce panik ile 0,17 dolara kadar geriledi ve burada tutundu. Gelecek kötü haberin buraya kadar düşüş yaşatması beklenebilir.

Facebook Comments