Sunday, October 17th, 2021

Ripple’ın Yeni XRP Transferi Ortaya Çıktı: Şüpheli XRP İşlemleri Neye İşaret Ediyor?

Son dönemde alınan iyi haberlerle yükselişe geçen XRP fiyatı, Ripple’ın yaptığı şüpheli işlemlerin yarattığı korkuyla yeniden yerinde saymaya başlamış olabilir. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre finansal teknoloji devi Ripple son 24 saat içerisinde yine milyonlarca dolarlık XRP transferlerinde bulundu.

XRP İşlemlerinde Olağanüstü Artış

Ripple, ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in de içerisinde bulunduğu işlemlerde toplam 55 milyon adet XRP transferi yaptı. İlk olarak Ripple’dan çıkan XRP fonlarına ek olarak daha sonra bilinmeyen cüzdanlardan Binance borsasına toplamda 13 milyon dolar değerinde XRP aktarıldığı görüldü.

Direkt olarak bilinmeyen cüzdandan borsalara kripto para aktarımının genellikle satış için yapıldığı biliniyor. Bilinmeyen cüzdanın Ripple’a ait olduğu kanıtlanmadı ve bu cüzdan sıradan bir XRP balinasının olabilir. Buna rağmen fiyat yükselir yükselmez hem Ripple cüzdanlarından yüklü XRP çıkışı olması hem de Binance’e yüklü XRP gönderiminin tespit edilmesi, balinaların fiyatı baskılamaya çalıştığına işaret ediyor.

Borsalardan XRP Çıkışları Ne Anlama Geliyor?

Yukarıdaki iki işleme ek olarak Kraken kripto para borsasından da bilinmeyen bir cüzdana 10 milyon dolarlık XRP aktarıldığı görüldü. Kraken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple’a açılan dava nedeniyle XRP alım satım işlemlerini durdurdu. Bu da bilinmeyen cüzdana gönderilen fonların fiyatın yükselişinden faydalanmak isteyen bir balina kaynaklı olabileceğine işaret ediyor.

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde  %11,6 yükseliş elde etti ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,55 dolardan işlem görüyor. Davada XRP lehine adımlar atılması ve yatırımcıların heyecanının artması, XRP fiyatının da yükselişine yardımcı olmuş gibi gözüküyor. Top 10 içerisinde XRP’nin bütün kripto paraların yükselişini geride bıraktığı ve eski seviyesine yükselmek için atakta bulunduğu görülüyor.

XRP Fiyatı Yükseliyor

XRP yatırımcılarının söz konusu kripto para birimini borsalarda yeniden listeletmek için harekete geçmesi de fiyata etki etmiş olabilir. Şu an Twitter gibi birçok sosyal medya platformunda en çok konuşulan konulardan birisi XRP ve bunun yeni yatırımcıların katılımında da etkili olabileceği biliniyor.

XRP fiyatının yükselişini tasdik etmek için ise 0,70 dolar üzerine çıkması gerektiği söylenebilir.

Facebook Comments