Saturday, January 28th, 2023

RippleNET Üyesinden Büyük Ortaklık Müjdesi: Dört Ülkeye Açılıyor

Ripple son haftalarda birbiri ardına kötü haberler aldı. İlk olarak davanın ilk duruşmasından beklenen kararın çıkmaması haberi piyasalarda konuşulurken bunun devamında MoneyGram ortaklığının bitişi sektöre damga vurdu.

Ripple Üyesi Nium, 4 Ülkeye Açıldı

Ripple’ın en büyük ortağı olarak görülen MoneyGram resmen aradaki anlaşmayı bitirdiğini duyurdu. Bu kötü haberin arifesinde ise Ripple’ın diğer ortaklarından birisi olan Nium’dan iyi haber geldi. RippleNet üyesi Nium, Afrika’nın en önemli dört ülkesi olarak görülen Güney Afrika, Kenya, Gana ve Tanzanya için yeni bir hizmet başlattığını duyurdu.

Nium müşterileri bundan sonra söz konusu ülkeleri kapsayan havale işlemleri yapabilecek. Normalde havale şirketleri müşterilerin parasını aracı hizmetleri kullanarak Afrika’ya göndermekteydi ve bu durum işlem ücretlerinin kabarmasına yol açıyordu. Bütün süreci yavaşlatan ve masrafları arttıran yöntem, Ripple çözümleri ile ise ortadan kalkıyor.

Nium’un dört ülkedeki ve piyasadaki iş ortakları, Ripple altyapısının da sunduğu avantajlar sayesinde işlem ücretlerinin düşmesine ve işlem süresinin hızlanmasına kapı aralayacak. Kullanıcılar direkt olarak Nium’u kullanarak banka transferleri yapabilecek. Kullanıcılar artık mobil cüzdanlardan veya banka hesaplarından da havale yapabileceği aktarıldı.

Kenya, Güney Afrika, Tanzanya ve Gana’da Anlık İşlem Şansı

Kenya, Güney Afrika, Tanzanya veya Gana’ya gönderilen nakit para artık aynı gün içerisinde veya en geç ertesi gün teslim edilebilecek. Nium, konu hakkında yaptığı açıklamada her bir ülkede bulunan 30’dan fazla banka ile de ortaklık imzaladığını ifade etti. Bu ve Ripple’ın sunduğu hız, kullanıcıların aynı gün içerisinde ve gerçek zamanlı olarak para transferi yapıp bunu takip edebilmesini sağlayacak.

Aslında bugün Ripple ile ilgili tek iyi haber bu değil. RippleNet’in yöneticisi Asheesh Birla, MoneyGram haberine rağmen yeni kurumların ortaklık için adım attığını ifade etti. Birla, haftada ortalama olarak 2 yeni şirketin RippleNet ağına katıldığını ve ilginin arttığını vurguladı.

xrp

Ripple Üyelerinin Sayısı Artıyor

RippleNet üyeleri tam olarak XRP tabanlı ürünler kullanmasa da bunların bir noktada Ripple altyapısından faydalandığı biliniyor. Bu da MoneyGram ortaklığının bitmesine rağmen Ripple altyapısını kullanan şirketlerin sayısında artış olduğuna işaret etmekte. XRP fiyatı ise bu gelişme ile beraber 0,48 dolar seviyesinde kalmaya devam ediyor.

Facebook Comments