Friday, April 19th, 2024

Robinhood kazanç raporunu açıkladı: Dogecoin çılgınlığı sürüyor

Temmuz ayı sonunda halka arz olan ve özellikle kripto para kullanımının yaygınlaşması sonrasında adını pek çok kez duyuran Robinhood platformunun kazançları da büyük oranda kripto paralardan gelmeye başladı.

5 milyon dolardan 233 milyon dolara…

Şirketin son açıklanan kazanç raporunun rakamlarında kripto paraların üstünlüğü ciddi şekilde göze çarparken, geçen senenin ikinci çeyreğinde 5 milyon dolar olan bu kalem gelirleri, bu senenin aynı dönemde tam 233 milyon dolar oldu.

Dogecoin çılgınlığı sürüyor

Hatırlanacağı üzere Robinhood, yılın ilk çeyreğinde de kripto para işlem gelirlerinin yüzde 34’lık kısmının Dogecoin’den sağlandığını açıklamıştı. Burada da yükseliş devam etti ve oran %62’ye yükseldi.

“Olumsuz etkileniriz”

Şirketten Dogecoin’in bu büyük üstünlüğünün bir risk oluşturduğuna dair bir açıklama da geldi. Robinhood, “Dogecoin işlemlerine olan talepte bir azalma meydana gelirse ve bu durum bir başka kripto para talebiyle karşılanmazsa, finansal durumumuz, işlerimiz ve platformumuz olumsuz derecede etkilenecektir” dedi. Robinhood’dan Temmuz ayının başında da benzer bir açıklama gelmişti.

Halka arz olmuş bir şirket olarak ilk kazanç raporunu yayımlayan Robinhood, 3. çeyrek için de daha az gelir beklentilerinin olduğunu belirtti:

“30 Eylül’de bitecek olan 3 aylık periyodda daha çok zorlu günler ve daha az işlem hareketi bekliyoruz. Bu durumun gelirlerimizde azalmaya neden olmasını tahmin ediyoruz”

Raporun açıklanmasından sonra Robinhood hisselerinde düşüş gelmesi dikkat çekerken, 28 Temmuz’da halka arz olan şirketin hisseleri o gün 38 dolardan satışa çıkmıştı. Hisse fiyatı ise haberin yazıldığı dakikalarda 44 dolardan işlem görüyor.

The post Robinhood kazanç raporunu açıkladı: Dogecoin çılgınlığı sürüyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments