Sunday, April 14th, 2024

Robinhood’un Negatif Hamlesi Kriptolar İçin Pozitif Olabilir, Ralli Başlayabilir!

Amerika şu anda bir kültür savaşının ortasında. Serbest piyasalardan kimlerin yararlanabileceği ya da kimlerin istedikleri gibi konuşabileceği konularında büyük bir savaş veriliyor. Tüm dünya ise bu savaşı pandemi koşullarında evde kalmak zorunlu hale gelmişken internet başından izliyor.

Robinhood’un Yasaklama Hamlesi

Web 3 hareketinin önemli bir girişimi ve belki de dönüm noktası olan Robinhood, WallStreetBets olaylarına damga vurdu. Robinhood önce GameStop hisse işlemlerini ve ardından Dogecoin (DOGE) işlemlerini durdurdu. Bu durum anlık olarak panik yaratsa da orta ve uzun vadede kripto para birimlerinin lehine işleyebilir.

Bu noktada önemli 2 soru karşımıza çıkıyor: Kripto para piyasası büyük bir yatırımcı kitlesine hazır mı ve yatırımcılar kriptoları seçmek isteyecek mi?

GameStop hisselerindeki yükselişin Robinhood’un yasaklaması ile durdurulmasına dikkat çeken Gemini borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss, “GameStop durduruldu, Bitcoin açık.” tweet’ini paylaştı. Yani aslında kripto para birimlerinin tam olarak hedeflediği bir ortam oluştuğu düşünülüyor.

Ayrıca Augur’un kurucusu olan Jeremy Gardner gibi isimler de bugün itibari ile kripto birimlerinde bireysel yatırımcılar tarafından yönetilecek bir boğa koşusunun başlayacağını düşündüğünü dile getiriyor.

Borsalar Taleplerle Başa Çıkabilir Mi?

Büyük ir kullanıcı talebinin kripto para paralara yönelmesi kuşkusuz bir kripto para boğa koşusunu başlatacak. Ancak burada deneyimli kripto para yatırımları tek bir şeyi düşünüyor: Acaba burslar bu talebi karşılayabilecek mi?

Büyük ralliler sırasında zaman zaman kripto para borsalarının durduğuna ya da bu durmanın önüne geçmek için zaman zaman işlem limitleri konulduğuna şahit olduk. Ama bu noktada borsaların her geçen gün kendilerini iyileştirdiklerini ve her sorun sonrasında daha güçlü bir şekilde yollarına devam ettiklerini, güçlenemeyenlerin de kaybolup gittiğini gördük.

Dolayısıyla böyle bir talep gelirse ve işler beklendiği gibi gelişirse büyük bir ralli ile karşı karşıya kalabiliriz.

Facebook Comments