Tuesday, October 3rd, 2023

Robotla pizza teslimatı dönemi başlıyor

Domino’s, Houston‘da pizzalarını Nuro‘nun R2 robotuyla teslim etmeye başladı. Houston’da Domino’s’tan pizza sipariş edersiniz, akşam yemeğinizi bir robot bırakabilir.

Şirket, projeyi duyurduktan neredeyse iki yıl sonra, Nuro‘nun R2 robotunun yardımıyla bu hafta otonom teslimatlar yapmaya başlayacak.

İlk uluslararası robotaksi 2023’te yollarda

Domino’s, R2’nin Ulaştırma Bakanlığı‘ndan yasal onay alan ilk tam otonom karayolunda teslimat aracı olacağını resmi olarak duyurdu.

Nuro R2

Belirli günlerde ve saatlerde, Woodland Heights‘taki bir Domino’s konumundan sipariş veren kişiler, yiyeceklerini Nuro R2 ‘den teslim alma seçeneğini seçebilecek. Aynı zamanda metin uyarıları yoluyla veya sipariş onayı sayfasından R2’nin konumunu takip edebilecek.

Ayrıca Domino’s müşterilere siparişlerini alması için R2’nin dokunmatik ekranına girebilecekleri bir PIN sağlayacak.

Domino’s’un kıdemli başkan yardımcısı ve baş inovasyon sorumlusu Dennis Maloney yaptığı açıklamada, şirketin otonom teslimat alanı hakkında hala öğrenmesi gereken çok şey olduğunu ifade etti.

Maloney, “Bu program, müşterilerin teslimatlara nasıl tepki verdiklerini, robotla nasıl etkileşimde bulunduklarını ve bunun mağaza operasyonlarını nasıl etkilediğini daha iyi anlamamızı sağlayacak” dedi.

The post Robotla pizza teslimatı dönemi başlıyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments