Tuesday, November 28th, 2023

Rockstar Games’in başı sahte iş ilanlarıyla dertte

Efsanevi oyun geliştiricisi Rockstar Games dolandırıcıların hedefi oldu. Şirketin başı sahte iş ilanlarıyla dertte. Rockstar konu ile ilgili yaptığı açıklamada ilanların göründüğü gibi olmadığını açıkladı. Bunların para ve bilgi alma amaçlı bir kimlik avı planı olduğu konusunda da hayranlarını uyardı.

Rockstar Games’in en iyi 10 oyunu

Rockstar Games’in dolandırıcılarla başı dertte

Rockstar Games, çeşitli sahte iş ilanları ve bunlarla nasıl doğru bir şekilde mücadele edileceği konusunda bir açıklama yaptı. Şirket kesin olmamakla beraber, işe alım dolandırıcılıklarının sosyal medyada özel mesaj (DM) aracılığıyla yürütüldüğünü ve kişisel bilgileri ele geçirmek için kullanıldığını öne sürdü. Geliştiricinin piyasadaki en büyük ve en beğenilen stüdyolardan biri olduğu göz önüne alındığında, markadan çıkar sağlamaya çalışan insanların olması hiç de şaşırtıcı bir durum değil.

Bir dizi Rockstar iş ilanı aylardır internette dolaşıyor. Stüdyonun Grand Theft Auto 6 oyunu üzerinde çalıştığı düşünüldüğünde, hayranlar için de bu ilanlar kaçırılmaması gereken bir fırsatmış gibi görünüyor. Fakat Rockstar, hayranlarını bu konuda uyanık kalmaları konusunda uyardı. Firma özel mesaj aracılığıyla işe alım girişiminde bulunmadıklarını açıkladı. Ayrıca şirketin potansiyel işe alımlar için herhangi bir ücret veya işlem talep etmediğinin altını çizdi.

Rockstar sahte iş ilanları için yaptığı resmi açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Rockstar Games, işe alım sürecinde iletişim kurmak ve bilgi almak için sosyal medyada yer alan özel mesaj sistemini kullanmaz. Bunun yanı sıra başvuranların kişisel bilgilerini istemez ve ücret ödemelerini asla talep etmez. İşe alım dolandırıcılığının kurbanı olduğunuza inanıyorsanız, lütfen ic3.gov adresinde şikayet formu doldurun.”

GTA 6 oyunu sahte iş ilanlarının ortaya çıkmasında büyük etken

En son yayınlanan sahte iş ilanları, GTA 6 ve gelecekteki diğer oyunlar adına sinematik fragmanlar için alınacak sanatçı kadrosunu içeriyor. Şirket adına açılmış birçok ilan içerisinde GTA 6 için ekip üyesi başvuruları dikkat çekiyor. Oyun için yüzlerce iş ilanı yer alırken; alımlar form belgelerinin yanı sıra sosyal medya üzerinden de gerçekleşiyor.

The post Rockstar Games’in başı sahte iş ilanlarıyla dertte appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments