Tuesday, October 26th, 2021

RSK Infrastructure Framework Coin Nasıl Alınır?

RSK Infrastructure Framework (RIF), Bitcoin (BTC) ağı tabanlı üçüncü katman bir ağ olup ödemeler, depolama ve RNS gibi farklı hizmetler veren bir kripto para projesidir. Açık ve tamamen merkezsiz bir altyapı protokolü olarak piyasaya sürülen RIF Coin, Bitcoin ağında daha kolay, ucuz ve rahat işlem yapılabilmesini hedefliyor. Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sıkıntısı Lightning Network gibi çözümler sayesinde biraz daha azalmış olsa da RSK protokolü bunlara daha fazla katkı sağlamayı hedefliyor.

Bitcoin ağı tabanlı ek bir ağ olarak da tanımlanabilecek RSK Infrastructure Framework Coin (RIF), şeffaflık ve ölçeklenebilirlik odaklı çözümleri ile Bitcoin’in yükünü bir nebze de olsa azaltmayı hedefliyor.

Kullanıcılar Bitcoin ağı tabanlı akıllı sözleşme desteği sayesinde Ethereum ağındaki birçok fonksiyonu RSK Infrastructure Framework Coin sayesinde kullanabilecek ve platformun en büyük özelliğinin bu olduğu söylenebilir. Bitcoin ağındaki değer transferi konusunda da resmen yeni bir çağ açılmış oldu.

RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir?

RIF Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 226 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip. Maksimum arzı 1 milyar olan RIF Coin’in dolaşımdaki arzı ise 710 milyon olarak görülüyor. RIF Coin 166. sırada yer alıyor ve 0,3188 dolarlık birim fiyat üzerinden işlem görüyor.

RIF Coin tüm zamanların en yüksek seviyesine 18 Mart 2021 tarihinde ulaşarak 0,36 doları gördü.

RIF Coin Nereden Alınır?

RIF Coin ticari hacim açısından dünyanın en büyük, önlemler açısından ise dünyanın en güvenli kripto para borsası Binance üzerinden alınabilir. Binance listelemesi ise kısa sürede %70 fiyat artışı elde eden RIF Coin’in yine Binance üzerinden alınması da likidite açısından kullanıcılara eşi benzeri olmayan bir kolaylık ve fırsat verecektir.

Binance borsasında bir hesap oluşturduktan sonra şu adımları takip edin:

  • RIF Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL göndermek veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna RIF yazın ve altta açılan RIF /BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “RIF AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek RIF Coin alma işlemini tamamlayın.

Facebook Comments