Sunday, October 17th, 2021

Rust Console Edition ön siparişe açıldı! İşte çıkış tarihi

Double Eleven şirketi nihayet Rust Console Edition oyunu için çıkış tarihi verdi. Şu anda ön siparişe açılan yapım Mayıs ayında PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına gelecek.

Hayatta kalma temalı popüler oyun 2018 yılında Microsoft Windows ve macOS cihazlarında yayınlanmıştı. İlk etapta yayıncı şirket konsol dünyasına girmeyi reddetmişti. Fakat Mart ayının başında Double Eleven, İlkbahar 2021’de oyunun PS ve Xbox’a geleceğini müjdelemişti. Şimdi oyunun yayın tarihi netleşti.

h4Rust Console Edition’ın çıkış tarihi 

Rust Console Edition 21 Mart’ta piyasaya çıkıyor

Yayıncı ve geliştirici şirket Double Eleven beklenen oyunun konsol uyarlaması ile ilgili duyuru yaptı. Açıklamalara göre oyun PlayStation 4 ve Xbox One için 21 Mayıs tarihinde piyasaya çıkacak. Ayrıca yapım şimdiden üç farklı sürümü ile ön siparişe açılmış durumda.

Rust Console Edition standart sürümünde kısıtlı özelliklerle gelirken; Deluxe pakette özel ekipmanlar ve oyuna 3 gün erken erişim imkanı verecek. Buna ek olarak paketi satın alan kullanıcılar Açık Test ve Kapalı Beta‘ya da ulaşabilecek. Ultimate versiyonundaysa oyuncular bunlara ek olarak özel kostüm paketleri ve 1100 Rust Altını alacak.

Oyunun fiyatları ise her iki konsolda da değişiklik gösteriyor. Steam’de 127 TL‘ye satılan Rust Console Edition, Microsoft Store ve PlayStation Store mağazalarında şu fiyatlarla listeleniyor:

– PlayStation Store: Standart sürüm 359 TL / Deluxe paketi 429 TL / Ultimate paketi 569 TL
– Microsoft Store: Standart sürüm 141,25 TL / Deluxe paketi 226,25 TL / Ultimate paketi 407,50 TL

Rust Console Edition
Rust Console Edition’ın fiyatı belli oldu.

Geliştirici şirketin operasyon direktörü Mark South ise Rust Console Edition için konsol sahiplerini şu açıklamaları ile heyecanlandırdı:

Rust sonsuza kadar Facepunch Studios’un bebeği ve beyni olacak. Yaptıkları oyunları alıp konsol sürümüne aktardığımız için son derece minnettarız. PlayStation ve Xbox oyuncuları için tasarlanan olağanüstü bir oyun deneyimi hazırladık. Oyuncu geri bildirimlerini duymayı dört gözle bekliyoruz.

Popüler hayatta kalma oyunu için artık aylar kaldı. Yapım beklenenden biraz geç konsola geliyor. Fakat yine de bu gecikmenin ardında incelikli bir çalışmanın yatıyor. Dolayısıyla 21 Mayıs tarihi PlayStation ve Xbox One kullanıcıları için oldukça keyifli geçeceğe benziyor.

The post Rust Console Edition ön siparişe açıldı! İşte çıkış tarihi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments