Sunday, December 3rd, 2023

Samsung sınırları aştı: 3 ekranlı telefon geliyor

Katlanabilir cihazlar söz konusu olduğunda akla ilk gelen firmalardan olan Samsung’un yeni katlanabilir cihazlar üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde üçe katlanabilen tableti Galaxy Z Fold Tab’i üzerinde çalıştığı sızdırılırken; bu sefer de üçe katlanabilen telefonu ve hızlı şarj desteğine sahip S-Pen kalem patenti aldığı ortaya çıktı.

Samsung’dan üçe katlanabilen tablet geliyor

Samsung iki yeni patent aldı

LetsGoDigital‘in aktardığı bilgilere göre Samsung, kalem içeren katlanabilir elektronik cihaz ve üç ekrandan oluşan çift katlanabilir bir telefon üzerinde çalışıyor.

Üç ekranlı telefonun tasarımına bakıldığında telefonların sol ve sağ ekranları katlandığında orta ekranın üst kısmında cihazı kolayca açıp kapatmak için ufak bir boşluk yer alıyor. Ayrıca Samsung hem dışa hem de içe katlama tasarımlarına sahip olma olasılığını da araştırıyor.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/04/samsung-iki-yeni-patent-aldi-3-ekranli-telefon-1.jpg
3 ekranlı Samsung cihazı

Patenti alınan bir diğer ürün ise katlanabilir telefon için manyetik S-Pen. Kalem, iki yana katlanır ekran arasındaki küçük bir girintiye oturacak. Ayrıca patent, S-Pen’in yerinde oturduğu anda, kalemin kablosuz olarak şarj edilmesini sağlayan yüksek hızlı şarj moduna nasıl girdiğini de gösteriyor. Telefon tamamen katlanmadığında ve S-Pen hala takılı kaldığında, kalem standart şarj moduna geçiyor.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/04/samsung-iki-yeni-patent-aldi-3-ekranli-telefon-2.jpg
Manyetik kalem ve kamera tasarımı

Bu iki patentin haricinde telefon katlandığında kameraları kullanabilmek için çift delikli ekran tasarımına geçileceği belirtiliyor. Telefonun hem öne hem de arkaya katlama olasılığı düşünüldüğünde; nasıl kullanılacağı konusunda ise akıllarda soru işaretleri oluşturuyor.

Cihazda ekran içi parmak izi sensörü bulunurken yine ekranın altına; yerleştirilmesi beklenen piezoelektrik hoparlörün yer alacağı söyleniyor.

Siz bu tasarımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Hem öne hem arkaya katlanması ve kamera için çift deliklerin açılması kullanım açısından nasıl olur? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

The post Samsung sınırları aştı: 3 ekranlı telefon geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments