Saturday, September 23rd, 2023

Samsung ve LG Display’den sürpriz ortaklık

MTN, ETNews ve Seoul Economic Daily‘den gelen yeni raporlara göre Samsung Electronics, LG Display‘den milyonlarca OLED TV paneli sipariş etmeye hazırlanıyor.

Ortaya çıkan iddialara göre yetkililer geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek ilgili anlaşmayı yaptı. Bu anlaşma kapsamında LG Display, Samsung’a  yılın ikinci yarısında 1 milyon, gelecek yıl ise 4 milyon panel tedarik etmeyi hedefliyor.

Kuantum teknolojili Samsung OLED TV için tarih: 2022!

LG Samsung’a milyonlarca panel tedarik edecek

Anlaşma sonuçlandırılırsa Samsung, OLED panellerini Güney Koreli rakibi ve pazar liderinden ilk kez satın almış olacak. Bilindiği üzere Samsung, OLED TV pazarından beş yıldan fazla bir süre önce çıktı.

Samsung 15.6 inçlik 4K OLED dizüstü ekranını üretecek! SDN-1

Ayrıca bilindiği üzere hali hazırda LG Display, LG Electronics’in yanı sıra Sony, Vizio ve Hisense gibi çeşitli TV üreticilerine OLED paneller sağlıyor.

Geçen yıl LG Display, OLED üretim hatlarının genişletildiğini duyurdu ve pazar araştırma şirket TrendForce, üretim kapasitesinin bu yılın ikinci çeyreğinde daha da artacağını belirtti. MTN ise LG Display’in toplam OLED TV paneli üretim kapasitesinin bu yıl yaklaşık 8 milyon ünite olduğunu bildirdi.

Ortaya çıkan raporlar, Samsung’un şu anda televizyon serisinde kullandığı LCD panellerinden uzaklaşmasının son göstergesi olarak değerlendiriliyor. Samsung’un QLED TV‘leri bile hala kuantum nokta katmanının arkasındaki LCD panelleri kullanıyor.

Hatırlayacağınız üzere geçen yıl Samsung Display, Çinli rakiplerin sert fiyat rekabeti karşısında LCD panel üretimini durduracağını açıkladı. Ancak pandeminin talepte artışa yol açmasının ardından bu durdurmayı erteleyeceğini bildirilmişti.

The post Samsung ve LG Display’den sürpriz ortaklık appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments