Wednesday, October 4th, 2023

Santiment, Balinaların Alım Yaptığı 4 Kripto Parayı Açıkladı

Bitcoin (BTC) fiyatının yeniden yükselişe geçip 62.000 dolara kadar ulaşması, kripto para piyasasının ve balinaların hareketlenmesini sağladı. Santiment ise balinaların son dönemde ilgi duyduğu kripto paraları açıkladı.

Santiment, Balinaları İfşa Etti

Santiment, 13 Mart tarihinde yayınladığı analizinde, 100.000 dolar ve üstünde yatırım yapan balinaların hangi kripto paraları seçtiğini açıkladı. Santiment, balinaların yüklü işlemlerinin özellikle uzun vadeli yatırım olarak görüldüğünü belirterek, piyasadaki volatiliteye rağmen bunların uzun vadeli hedefler olduğunu vurguladı.

Santiment tarafından yayınlanan gönderide ise balinaların hedefinde Bitcoin, Ethereum, Chainlink ve Binance Coin olduğu görülüyor. Santiment genellikle balinaların sayısına odaklansa da söz konusu balinaların sahip olduğu fonların da öneminin arttığı biliniyor.

Balinalar Chainlink’e Yöneliyor

11 Mart tarihinde ortaya çıkan bir balina transferinde sadece 5.000 BTC değerinde Chainlink alınması da bunun ne kadar önemli olduğunu göstermekte. Tek bir işlemde 280 milyon dolarlık alım yapılan LINK’in fiyatı da bunun devamında ciddi bir artış yakaladı. Bunun öncesinde ise 27 Ocak tarihinde bir balina cüzdanından 31.000 BTC’nin çıktığı görüldü. O günkü verilere göre bunun 1 milyar dolara tekabül ettiği biliniyor.

Peki balinaların şu an için Bitcoin, Ethereum, Chainlink ve Binance Coin seçme sebepleri neler? Lider kripto para birimi Bitcoin’in kurumsal akın ile beraber 100.000 dolara ilerleyeceği birçok analistin dilinde. Bitcoin’in yavaş yavaş altının yerini alıyor olması kesinlikle balinaların da dikkatini çekip iştahını kabartıyor.

ETH, BNB ve LINK İçin Yükseliş Senaryoları

Ethereum için ise kısa süre önce kabul edilen EIP-1559, her şeyi değiştirebilecek bir gelişme olarak görülüyor. EIP-1559 ile işlem ücretleri düşerken devamlı olarak piyasadan ETH alınacağı da biliniyor. Chainlink de devamlı olarak büyüyen DeFi ekosisteminin belkemiği olarak görülüyor. LINK fiyatının 1 yılda %1.103 yükseliş elde etmesi de bununu kanıtı. DeFi ekosistemi ve Ethereum ağı büyüdükçe, LINK için daha fazla entegrasyon yaşanacağı biliniyor.

Binance kripto para borsasının kripto para birimi Binance Coin ise yükseliş için birden çok sebebe sahip. Binance Smart Chain ağına ek olarak Binance’in 15. token yakma işleminin yaklaşması, fiyat için heyecan yaratıyor. BNB, 14. token yakma işleminden bu yana %400 ve üzeri yükseliş yakaladı.

Facebook Comments