Thursday, April 18th, 2024

SEC başkanının kripto para açıklamasına CFTC komisyon üyesinden tepki

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’ın bu hafta içinde kripto para yorumlarının da olduğu açıklamalara, CFTC’nin Cumhuriyetçi üyesi Brian Quintenz’den tepki geldi.

Quintenz attığı tweet’te, SEC’nin kripto varlıklar da dahil olmak üzere emtialar ve onların işlem platformları üzerinde hiçbir yargı yetkisi olmadığını belirtti:

“Burada herkesin net olması lazım. SEC’nin emtialar ve onların işlem platformları üzerinde hiçbir otoritesi yok. Bu emtiaların buğday, altın, petrol ya da kripto varlıklar olması bu gerçeği değiştirmez”

Hatırlanacağı üzere SEC başkanı Gary Gensler, kısa süre önce yaptığı açıklamada hisse senedi token’larının ve menkul kıymetler tarafından desteklenen sabit coin’lerin, menkul kıymet sayılmaları gerektiğini ve bunların federal kanunlara tâbi olması gerektiği vurgulanmıştı.

Tarım Komisyonu’ndan tweet’e RT: Evet, kripto SEC’den büyük

ABD Temsilciler Meclisi Tarım Komisyonu’nun resmi Twitter hesabının da Quintenz’in bu tweet’ini “RT etmesi” dikkat çekti. Komisyonun hesabından yapılan yorumda da kripto paraların SEC’den daha büyük olduğu belirtildi:

“Brian Quintenz doğru söylüyor. Kripto paralar SEC’den daha büyük. Kongre’nin, yatırımcıları ve aynı zamanda dijital ekonominin inovasyonunu koruması için kuralları yazmaya başlaması gerekiyor”

CFTC eski başkanından da benzer tepki: Yeni başkan seçin

CFTC’nin eski başkanı Chris Giancarlo da benzer bir yorumda bulundu ve kendi hesabından attığı tweet’te Bitcoin ve kripto paralar üzerindeki yaptırımlar için tecrübeli kurumun CFTC olduğunu yazdı:

“Bitcoin ve kripto paraları regüle etme konusunda tecrübesi olan tek kurumum CFTC’dir. Bu kurum SEC değildir. Eğer Biden yönetimi kripto para regülasyonları konusunda ciddiyse, mutlaka yeni bir CFTC başkanı seçmelidir.”

The post SEC başkanının kripto para açıklamasına CFTC komisyon üyesinden tepki appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments