Thursday, April 18th, 2024

SEC’den DeFi şirketi ve yöneticilerine 30 milyon dolarlık kayıt dışı satış suçlaması

SEC, Gregory Keough ve Derek Acree ismindeki iki kişi ile Cayman Adaları merkezli şirketleri Blockchain Credit Partners hakkında Şubat 2020’den Şubat 2021’e kadar “mtokens” ve DMG adındaki yönetişim token’larını, yatırımcıları yanıltarak kayıt dışı şekilde satma sebebiyle suçlamada bulundu.

SEC’nin iddiasına göre; mTokens ve DMG yönetişim token’larını alan yatırımcıların varlıklarıyla, gelir yaratacak işler yaparak ekstra kazanç elde edileceği ve bu sayede kendilerine vadedilen yüzde 6.25’lik faizin de içinde olduğu birçok ödemenin yapılacağı söylendi.

Ancak daha sonra şirket yöneticileri, token’lardaki volatiliteden dolayı ekstra kazanç sağlayacak işlere yapılacak yatırımların ödenemeyeceğini ve DeFi Money Market platformuyla vadedilen ödemelerin de yapılamayacağını gördüler. Ancak yöneticiler, bu zorlukları ve engelleri yatırımcılara söylemek yerine onları kandırdılar ve ekstra gelir yaratacak bu yatırımların yapıldığını aktadırlar.

Gregory Keough ve Derek Acree ise iddiaları hem kabul hem de reddetmeden SEC ile anında anlaşmaya gittiler. İkili 12 milyon 849 bin 354 dolarlık “anlaşma ödemesi”nin yanında kişisel olarak da 125’er bin dolar ceza ödeyecek.

Bu soruşturma ayrıca SEC’nin menkul kıymet satışını merkeziyetsiz finansa dahil ettiği ilk suçlama da oldu.

The post SEC’den DeFi şirketi ve yöneticilerine 30 milyon dolarlık kayıt dışı satış suçlaması appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments