Friday, October 22nd, 2021

Selfkey Coin Nasıl Alınır?

SelfKey, Blockchain tabanlı bir kimlik platformudur. Teknoloji, kişilere, şirketlere, borsalara, fintech girişimlerine ve bankalara kimlik verilerini yönetmek için bir platform sağlar.

Selfkey (KEY) Nedir?

Projenin çekirdek ekibi, 2014’ten beri Standard Chartered Bank, Bitmax borsası, EQIBank ve GSR gibi şirketlerde merkezi olmayan kimlik üzerinde çalışıyor.

SelfKey cüzdanı), kullanıcıların hem dijital varlıkları hem de dijital kimliklerini güvenli bir şekilde depolamasına ve iletmesine olanak tanıyan ücretsiz, açık kaynaklı, gözetim dışı bir cüzdandır. Kullanıcılar SelfKey pazarında etkileşim kurabilir, gerçek dünya banka hesabı veya şirket kuruluşu gibi ürünlere “tek tıklamayla” başvurabilir ve KEY ile ödeme yapabilir.

Platformun açıklamalarına göre geleneksel bir KYC süreci maliyetlidir ve çoğu zaman güvensizdir. Çünkü veriler merkezi veritabanlarında saklanır. SelfKey, bir kimlik etkileşiminin maliyetini önemli ölçüde düşürmek, güvenliği ve müşteri deneyimini iyileştirmek amacıyla merkezi olmayan bir yaklaşımdan ve kriptografik teknolojilerden yararlanır.

SelfKey, KYC on-boarding sürecinde devrim yaratmayı ve her bireyin kendi kimliğine sahip olabilmesi ve kontrol edebilmesi gereken Kendi Kendine Hakim Kimliğin ethosuna sadık kalmayı amaçlamaktadır.

Bunlara ek olarak kullanıcılar platform aracılığı ile yeni bir iş kurabiliyor, yeni bir banka hesabı açabiliyor veya SelfKey Marketplace üzerinden noter tasdikli belgeler alabiliyor. KEY token ile güçlendirilen ve USD’ye göre fiyatlandırılan SelfKey Marketplace, dokümantasyon gereksinimleri, maliyet ve toplam işlem süresi konusunda tam şeffaflıkla çeşitli hizmetlere erişim sağlıyor.

 Bank Accounts Marketplace ile yeni hesap oluşturan kullanıcılar şu 3 özellikten faydalanabiliyor:

  • Bankacılık, kurumsal, bireysel ve varlık yönetimi için küresel seçenekleri keşfedebilir.
  • Doğrudan SelfKey cüzdanından uluslararası bir banka hesabı için başvuruda bulunabiliyor.
  • Kimlik belgelerini ve verilerini (KYC) tek bir tıklama ile gönderebiliyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0216 dolardan işlem göre KEY Coin’in 93,174,971 USD ile piyasa hacmi bakımından 396. sırada yer aldığı görülüyor. Ayrıca Selfkey (KEY), 16 Nisan 2020’de 0,0005 dolar ile en dip seviyeyi ve 15 Ocak 2018’de 0,0903 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Yapılan açıklamalara göre şu anda dolaşımda 4,318,195,381 Selfkey Coin bulunuyor ve toplam rakamın 5.999.999.954 KEY Coin olacağı ifade ediliyor.

KEY Coin Nereden Alınır?

KEY Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

KEY Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından KEY Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) KEY işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments