Sunday, April 14th, 2024

Senatör Toomey’den kripto vergisi için uyarı: Kongre buna izin vermemeli!

Kripto paraların regüle edilmesinin tartışdıldığı ABD’de, Biden yönetiminin 1.2 trilyon dolarlık altyapı kanun tasarısındaki kripto para maddeleri de görüşmelerin ciddi şekilde tıkanmasına yol açtı.

Kanun tasarısındaki kripto para maddelerine karşı çıkan ve bu hafta bir değişiklik öneren Ron Wyden, Pat Toomey ve Cynthia Lummis üçlüsünün değişiklik teklif dün akşam saatlerinde adeta direkten dönmüştü. Bu teklife son anda Rob Portman ve Mark Warner’dan yeni bir değişiklik önerisiyle dur denilmişti.

Senatör Toomey: Buna izin vermeyin!

Kripto paralardan vergi alınmasını öneren ilk teklife bir değişiklik önerisi getiren üçlünün içinde olan senatör Pat Toomey ise Twitter’dan çok net yorumlar yaptı ve yapılan son değişikliğin kesinlikle Kongre’den geçmemesi gerektiğini söyledi:

“Çalışma arkadaşlarımın ve Beyaz Saray’ın ilk teklifin sorunlu olduğunu görmelerini takdirle karşılıyorum. Ancak şu anki Warner-Portman değişiklik önerisi kazananları ve kaybedenleri sadece kullandıkları teknoloji türüne göre seçiyor. Bu, inovasyon için korkunç bir durum.

Warner-Portman plânı madencileri vergiden muaf tutuyor ama doğrulayıcıları tutmuyor. Ya da bu platformları yaratan geliştiricileri… Bunun anlamı nedir? İki benzer hizmet sağlayıcısının tamamen farklı regülasyon kuralalrıyla karşı karşıya kalması demektir.

“Bu ülkeden kaçmadan tartışmalıyız”

ABD Hazine Bakanlığı alabildiği kadar vergi alabilmek için kripto para sektörünü vergilendirmeyi hedefliyor. Kongre buna izin vermemeli. Bunu tüm yönleriyle herkese açık şekilde tartışmamız gerekiyor. Ve bu tartışmayı teknoloji bu ülkeden kaçmadan önce yapmalıyız.

“Neden yanlış yapalım”

Merkezi borsalar tabii ki, bu kanun tasarısında olduğu gibi kullanıcılarını raporlamakla sorumlu olmalıdır. Ama neden acele edelim? Neden bu işi yanlış yapalım?

“Kripto internetin geleceği…”

Şu anda IRS’in kazananları ve kaybedenleri seçme zamanı değildir. Kripto, internetin geleceği olma potansiyeline sahip. 1.2 trilyon dolarlık bir kanun teklifinde yılda sadece 500 milyon dolar vergi toplayabileceğiniz bir maddeyle neden her şeyi altüst edeceksiniz ki?

“Senatörleri bize katılmaya çağırıyorum”

Burada ilk yapılması gereken zarar vermemektir. Warner-Portman-Sinema değişiklik önerisi yazılımların ABD dışında geliştirilmesine neden olacaktır.

Çalışma arkadaşlarımı, Amerikan inovasyonunu korumak için bana, Ron Wyden’a ve Cynthia Lummis’e katılmaya çağırıyorum.

The post Senatör Toomey’den kripto vergisi için uyarı: Kongre buna izin vermemeli! appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments