Saturday, January 28th, 2023

Shiba Inu 40 bin yeni yatırımcı ekledi: 1.2 milyon cüzdan sayısı aşıldı

Kripto para piyasalarında sert düşüşlerin olduğu bir dönemde Shiba IOnu’daki yatırımcı sayısının ise artmaya devam ettiği görülüyor. Elde edilen son verilere göre SHIB cüzdan sayısı son 3 ayda 40 bin adet arttı ve toplam cüzdan sayısı da 1.2 milyonun üzerine çıktı.

Fiyatla birlikte cüzdan sayısındaki artış korele ilerliyor

12 Eylül günü itibariyle SHIB cüzdanına sahip olan kişi sayısı 1 milyon 221 bin 112 oldu. 16 Haziran günü bu rakam 1 milyon 181 bindi. Son 3 aydaki artış ise, fiyatlardaki artışla korele bir şekilde gelişti. Mayıs2taki Terra LUNA çöküşünün ardından kripto para piyasaları çok sert düşüşler yaşarken, Shiba Inu fiyatı da 0.000008 dolar olmuştu. Haziran ayındaki dip seviyeden sonra yavaş yavaş toparlanan SHIB, şu anda ise yaklaşık 0.000012 dolardan işlem görüyor. Yüzde 50’ye yakın artış, cüzdan sayısındaki artışla birlikte ilerliyor.

Google aranmalarında düşüş

Öte yandan veriler Google aranmalarında da geçen seneye göre Shiba Inu kelimesinin aranmasında ciddi düşüşler olduğunu gösteriyor. Bu Temmuz ayında aranma rakamları dip seviyeye geldi. Özellikle Ekim 2021’den, yani SHIB’in zirve yaptığı dönemden bu yana yaşanan ciddi fiyat düşüşü Google aranmalarına ve ilgiye de yansımış durumda…

Kurucusu tweet’lerini silip ortadan kayboldu

Ethereum balinalarının da en çok tercih ettiği token’lardan olan Shiba Inu son dönemde metaverse’te arazi satışıyla önplâna çıkmıştı. Shiba Inu yaratıcısı olan ve “Ryoshi” takma adını kullanan kurucu da Twitter hesabındaki tüm tweet’leri silmiş ve sadece bir mesaj bırakarak ortadan kaybolmuştu. Riyoshi, “Önemli olan ben değilim ve bir gün sessiz sedasız gideceğim.

The post Shiba Inu 40 bin yeni yatırımcı ekledi: 1.2 milyon cüzdan sayısı aşıldı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments