Saturday, January 28th, 2023

SHIB’i Unutun! Gizemli Meme Coin Piyasaya Meydan Okuyor!

Kripto para piyasası tehlikeli sularda gezinirken, Ethereum (ETH) tabanlı bir memecoin piyasaya meydan okuyor.

Dejitaru Tsuka (TSUKA), %300 Arttı

Dejitaru Tsuka (TSUKA), Ağustos ayının başından bu yana, %300’ün üzerinde bir artışla 0,024 dolardan 0,099 dolara çıktı. Aynı zaman diliminde,  Bitcoin (BTC) ise %5 düştü.  Geçtiğimiz günlerde Shiba Inu SHIB topluluğundan ilginç bir iddia geldi. Topluluğun bazı üyeleri, Shiba Inu’nun yaratıcısı Ryoshi tarafından gönderilen bir dizi “şifreli mesajı” yakından takip ettiklerini ve gizemli geliştiricinin yeni bir kripto para projesinin arkasında olduğu sonucuna vardıklarını iddia ettiler. Ryoshi’nin Dejitaru Tsuka (TSUKA) adlı yeni kripto para projesini yarattığı düşünülüyor. Gizemli Shiba Inu kurucusu, Mayıs 2022’de sosyal medyadan tamamen kayboldu. Ryoshi’nin Shibu Inu’ya bağlı Twitter hesabı ve Medium blogları silindi. İddialara göre, Ryoshi tekrar ortaya çıktı. Topluluğunun bazı üyeleri, Ryoshi tarafından blok zinciri aracılığıyla gönderilen bir dizi ‘şifreli mesajı’ dikkatlice takip ettiğini vurguladı.

SHIB ordusunun çoğu, Ryoshi’nin Shiba Inu’da kullanığı dilin, Dejitaru Tsuka’da kullanılan dil ve üslup ile aynı olduğunu söylüyor. Blog, aynı zamanda Ryoshi’nin Twitter resmiyle aynı resme sahip. SHIB topluluğu üyeleri, bu mesajların Ryoshi’nin kripto para ekosistemine geri döndüğünü gösterdiğini söyledi. SHIB’deki gibi “sadakat, inanç ve sabır” gibi kelimeler içeren mesajlar, ekossitemin dikkatini çekti. Tsuka yaratıcısının takipçilerine gönderdiği şifreli mesajlar, Ryoshi’nin sosyal medyada hesabını silmeden önce kullandığı mesajlara benziyor

Proje, Taklit Olabilir mi?

Ryoshi’nin yarattığı Shiba Inu, kripto para ekosisteminde büyük bir popülerlik ve kabul gördü. Meme coin, 2021’de astronomik karlar kaydetti ve birçok yatırımcıyı milyarder yaptı. Aynı umut, altcoin için de geçerli olabilir. SHIB, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasına girmeyi başardı. Peki, bu yeni kripto para birimi aynı başarıyı sergileyebilir mi? Dejitaru Tsuka’nın kurucularının Ryoshi’nin taklitçileri olması da mümkün.

Dejitaru Tsuka’nın blogu, “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, hiçbir şey aramıyoruz, hiçbir şey istemiyoruz. Biz kimse değiliz. Biz Ryoshi’yiz” şeklinde bir mesaj paylaştı. Kripto para piyasası zor bir dönemden geçerken, SHIB de son zamanlarda bekleneni veremedi.

Facebook Comments