Sunday, December 3rd, 2023

Sıcak Gelişme: 70 Milyon Kullanıcı Venmo İle Kripto Para Sektörüne Geliyor!

Dünyanın lider ödeme şirketlerinden PayPal’e bağlı olan ödeme uygulaması Venmo, kripto para sektörüne giriş yapan en güncel yapı oldu. Venmo, bugün yayınladığı basın açıklaması ile kripto para sektörüne dahil olduğunu gösterdi.

Venmo, Kripto Para Hizmetini Duyurdu

Prnewswire ile paylaşılan açıklamada, 20 Nisan 2021 tarihinden itibaren kullanıcıların mobil cihazlarındaki uygulamadan kripto para alım satımına başlayabileceği vurgulandı. Kullanıcılar buna ek olarak farklı platformlardan aldıkları kripto paraları da Venmo üzerinde barındırabilecek.

Venmo, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ile işlemlere başladı ve kullanıcılar 1 dolar minimum limit ile kripto para alım satımı yapabilecek. Kullanıcılar kripto para alımlarını Venmo panelinde paylaşıp daha fazla kişinin de bunu görebilmesini sağlama şansına sahip.

Kripto Para Piyasasına 70 Milyon Yeni Yatırımcı!

Venmo’nun sahip olduğu 70 milyon kullanıcı, bu haberin hiç olmadığı kadar önemli olmasını sağlıyor. Venmo Genel Müdürü Darrell Esch de konu hakkında yaptığı açıklamada buna değindi. Esch, konu hakkında yaptığı açıklamada 70 milyon kullanıcıya direkt olarak Venmo’nun güvenilir ekosistemi üzerinden kripto para alım satım şansı verme şansı istediklerini belirtti. Venmo’nun bu bağlamda birçok alanda kendi altyapısını kullanacağı ifade edilmekte.

Venmo bu bağlamda BitLicense almayı başaran PayPal’in altında işlem yapacak. Bu da Venmo’nun aslında New York da dahil birçok eyalette işlem yapabileceğini göstermekte. Kullanıcılar direkt olarak banka üzerinden Venmo’ya para gönderebilecek veya Venmo üzerinden banka hesaplarına itibari para çekebilecek.

Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçti

Lider kripto para birimi Bitcoin’in günlerdir devam eden düşüşü de böylece yarıda kesildi. BTC fiyatı bu haber ile bir anda 1.000 dolarlık artış yaşadı ve 56.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin’in her sert düşüş sonrasında böyle bir son dakika haberi ile yükselişe geçmesi ise yatırımcıların alıştığı bir konu olabilir.

Facebook Comments