Tuesday, April 16th, 2024

Sıcak Gelişme: Elon Musk Dogecoin (DOGE) Konusunda Önemli Bir Adım Attı! O Artık Aileden Biri!

Elon Musk’ın aile ofisi şirketinin Başkanı bugün yeniden kurulan Dogecoin (DOGE) Vakfına katıldı. Elon Musk tarafından verilen talimat doğrultusunda atılan bu adım topluluk tarafından heyecanla karşılandı. Vakfın danışma kuruluna giren Birchall kendi alanında aktif görev alacak.

Dogecoin Vakfı ve Elon Musk

İlk olarak 2014 yılında kurulan Dogecoin Vakfı projenin oluşturucuları tarafından hayata geçirilmişti. Kar amacı gütmeyen bu kuruluş projenin desteklenmesi ve büyümesi için çalışan bir organizasyon olarak tanınıyor.

Vakıf yeniden aktif hale geldi. Jens Wiechers, Gary Lachance, Dogecoin Core geliştiricisi Ross Nicoll gibi önemli isimler tarafından yönetilecek Dogecoin Vakfında son derece önemli isimler bulunuyor. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin gibi popüler isimler vakfa üye ve daha fazla popüler ismin bu yapıya dahil olması bekleniyor.

Uzun süredir Musk’ın aile ofisinin başkanı olan Birchall, Dogecoin (DOGE) Vakfının en kritik iki pozisyonunda aktif görev alacak. Hukuk ve Mali danışman olarak çalışacak olan Birchall orada Elon Musk’ın gölgesi olacak.

Dogecoin Vakfı yeniden faaliyetine başladığı için sponsor arayışına da girdi. Birçok bilindik markanın sponsor olmak için kuyruğa gireceği tahmin ediliyor. Yani yakın zamanda önemli isimler vakfa sponsor olduğunu ve Dogecoin’in ani fiyatlamalar yaptığını duyabilirsiniz.

Dogecoin Vakfı

Dogecoin Vakfı ve Faaliyetleri

Son yıllarda pek aktif olmasa da yeniden faaliyete geçen vakfın bundan sonra yapabileceklerini tahmin edebiliriz. Elbette bunun için geçmişte ne gibi girişimlerde bulunduğuna bakmamız gerekiyor.

Soçi’deki 2014 Kış Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanan ancak gidemeyen Jamaika yarış kızağı takımı Dogecoin Vakfı tarafından desteklendi. Bu destek ana akım medyada büyük ilgi gördü ve Dogecoin için önemli bir reklam oldu.

Doge4Water, su sorunu yaşayan Kenyalılar için de bir kampanya başlatmış ve önemli başarılara imza atmıştı.

Bu saatten sonra vakfın benzer ve hatta daha büyük işlerle adını duyurmasını bekleyebiliriz. Özellikle Dogecoin projesinin geliştirilmesi konusunda çalışan ekiplerin daha uyumlu çalışması sağlanabilir. Bunun olması durumunda Elon Musk tarafından daha önce birçok kez bahsedilen ağ yükseltmeleri çok daha kolay şekilde hayata geçecektir.

Elbette bunların hepsi birer öngörü ve burada yazılanlar bilgi verme amacı taşıyor. Kripto para piyasaları son derece risklidir.

Facebook Comments