Sunday, December 3rd, 2023

Sıcak Gelişme: Elon Musk Sonunda Bitcoin (BTC) Konusunda Adım Attı: BTC Uçuşa Geçti

Elon Musk’ın şirketi Tesla, resmi olarak 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı yaptığını açıkladı. SEC bildirisinde şirketin 1,5 milyar dolarlık BTC alımı yaptığı ve ilerleyen günlerde buna eklemeler yapabileceği vurgulanmakta.

Tesla, Bitcoin Aldı

Elon Musk kısa süre önce Bitcoin hakkında birçok tweet atmış ve dikkatleri BTC’nin üzerine çekmişti. Musk’ın şimdi resmi olarak şirket rezervleri ile BTC alması ise dediğini yaptığını gösteriyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı (BTC) bu haber ile beraber 42.876 dolara kadar yükseldi ve 1 saat içerisinde %10 arttı. BTC’nin yanı sıra Ethereum ve neredeyse bütün kripto para birimlerinin fiyatında önemli yükselişler görüldü. Elon Musk’ın bizzat Tesla üzerinden BTC alması aslında lider kripto para biriminin geldiği noktayı ortaya koymakta.

Bitcoin İçin Kurumsal Devrim Yeni Başlıyor

MicroStrategy ile başlayan kurumsal akım şu an Tesla gibi dünyanın en büyük şirketleri ile devam etmekte ve bunun nerede duracağını kimse tam olarak kestiremiyor. Tesla’nın SEC bildirisinde daha fazla dijital varlık alabileceğini belirtmesi ise sadece Bitcoin ile yetinmeyebileceklerine işaret ediyor.

Bloomberg tarafından aktarılan haberde Tesla’nın bundan sonra ürünleri ve araçları için Bitcoin’i kabul etmeye başlayabileceği de vurgulanmakta. Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Tesla’nın hem BTC yatırımı yapıp hem de BTC ödemesi kabul etmesi ana akım kabul için büyük bir adım.

Tesla, Bitcoin Ödemelerini Kabul Edecek

ABD’de en çok satan araçlardan birisinin Bitcoin ödemesi kabul etmesi, ana akım kabulü eşi benzeri olmayan şekilde arttırabilir. Tabii ki sadece finans piyasalarının değil aynı zamanda dünyanın en popüler isimlerinden Elon Musk’ın enflasyona karşı BTC tercih etmesi de birçok kişiyi buraya itecektir.

Tesla hisseleri ise Bitcoin haberi ile %0,26’lık bir artış elde etti. MicroStrategy şirketinin hisseleri Bitcoin alımı ile rekor kırmıştı ve benzer bir durumun TSLA için de yaşanması muhtemel.

Binance gibi önde gelen birçok kripto para borsası ise bu yoğunluk sonrasında çöktü ve geçici olarak hizmet veremiyor. Bu esnada Coinbase kripto para borsasındaki fiyat farkı 500 dolara kadar ulaştı.

Facebook Comments