Sunday, December 10th, 2023

Sıcak Gelişme: MicroStrategy, 1 Milyar Dolarlık Daha Bitcoin (BTC) Aldı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından yapılan açıklamada, 1,026 milyar dolarlık daha Bitcoin (BTC) alındığı belirtildi. MicroStrategy, 19.452 BTC alımı daha yaparak toplam BTC bakiyesini önemli bir miktarda arttırdı.

Michael Saylor, Bitcoin Alımına Hız Verdi

Şirketin ortalama olarak 52.765 dolar fiyatından BTC aldığı açıklandı.

The Company remains focused on our two corporate strategies of growing our enterprise analytics software business and acquiring and holding bitcoin.

MicroStrategy is expected to continue to pursue its Bitcoin strategy:

The company now holds over 90,000 bitcoins, reaffirming our belief that bitcoin, as the world’s most widely-adopted cryptocurrency, can serve as a dependable store of value. We will continue to pursue our strategy of acquiring bitcoin with excess cash and we may from time to time, subject to market conditions, issue debt or equity securities in capital raising transactions with the objective of using the proceeds to purchase additional bitcoin.

“Devamlı Olarak Bitcoin (BTC) Alacağız”

MicroStrategy CEO’su tarafından yapılan basın açıklamasında şirketin devamlı olarak BTC almayı sürdüreceği vurgulandı. MicroStrategy’nin son alım ile birlikte elindeki BTC miktarını ise 90.000’in üzerine çıkarttığı görülüyor. Saylor, dünyanın en çok kabul edilen kripto para biriminin değer saklama aracı olarak rol üstleneceğine inanıyor.

Yazılım firmasının 1 yıldan kısa süre içerisinde 90.000 adetten fazla ve yaklaşık 4,6 milyar dolarlık BTC alımı yapması ise diğer şirketlere örnek oluyor. Saylor, stratejilerinin bir parçası olarak nakit rezervlerinden artan her fon ile BTC almaya devam edeceklerini vurguladı. Şirket sadece nakit rezervi ile değil, aynı zamanda borç tahvilleri ile de BTC almakta.

Bitcoin’in Düşüşü Onlara Yaradı

Bitcoin fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 50.400 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi son 2 günde sert bir düşüş yaşasa da gelen bu alım aslında fiyatı 50.000 dolara kadar çıkartan temel etmen olabilir.

BTC fiyatının 44.000 dolara kadar sarkması bir başka şirketin de BTC alımı yapmasını sağladı. Square’in 170 milyon dolarlık alımına karşı MicroStrategy’nin 1 milyar dolarlık alımı ise daha etkili olmuş gibi gözüküyor.

Facebook Comments