Sunday, October 17th, 2021

Sıcak Gelişme: Ripple Davasının Duruşma Tarihleri Belli Oldu

Ripple’a karşı açılan menkul kıymet davasında ilk duruşma gerçekleştirilse de bunda hiçbir temel sonuç ortaya çıkmadı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) avukatları ile Ripple avukatlarının birbirlerine karşı attığı adımlar henüz net bir gelişmeye dönüşmedi. Şimdi ise en azından kıvılcım olarak görülebilecek bir gelişmenin yaşandığı aktarılıyor.

Ripple Davası Ne Zaman?

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın avukatı James K. Filan, Twitter üzerinden paylaştığı gönderide SEC tarafından gönderilen bir bildirinin kopyasını aktardı. Filan hem CEO Garlinghouse’ı hem de Ripple kurucu ortağı Christian Larsen’i temsil etmekte.

Avukat tarafından paylaşılan gönderide, SEC’nin mahkemeye gönderdiği bildiri yer alıyor. Bildiride ise SEC ve Ripple’ın duruşmaların tarihi konusunda anlaşmaya vardığı belirtiliyor. Bildiriye göre Ripple ve yöneticilerin konuşması 12 Nisan 2021 tarihinde, SEC’nin karşılığı ise 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. 14 Mayıs tarihinde SEC’nin iddialarından sonra ise Ripple’ın 4 Haziran tarihine kadar cevap verme süresi olacak.

Ripple Davası, Anlaşmayla Kapanabilir

Ripple davasının şu an için herhangi bir anlaşma olmadığı müddetçe 4 Haziran tarihine kadar devam edeceği resmen kesinleşti. Buna rağmen Haziran 2021 tarihi itibarıyla davanın net olarak biteceğinin bir garantisi bulunmuyor. SEC üyesi Hester Peirce, bu tip davaların genellikle anlaşma ile bitirildiğine dikkat çekti. Bu da Ripple ve SEC arasında yakın zamanda bir anlaşma görülebileceğine işaret ediyor.

XRP fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,45 dolardan işlem görüyor ve dava haberlerine herhangi bir olumsuz veya olumlu tepki vermedi.

Facebook Comments