Monday, November 29th, 2021

Signal ve Stellar’dan (XLM) Yeni Bir Ortaklık Mı Geliyor?

Bugün erken saatlerde teknoloji bülteni Platformer tarafından yayınlanan bir rapora göre özel mesajlaşma uygulaması Signal, kullanıcılar için bir kripto para birimi üzerinde çalışıyor. Yapılan açıklamalara göre, token projesi için deneyler, piyasa değeri bazında dünyanın en büyük on birinci blok zinciri olan Stellar’a dayanan gizlilik odaklı bir kripto para birimi olan MobileCoin’de yapıldı.

Signal ve Kripto Para Girişimi

40 milyon kullanıcısı olan Signal, bir mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor ve ülkemizde de WhatsApp tartışmaları sırasında kullanımının arttığı görülüyor. Signal kullanıcılarına uçtan uca mesaj şifrelenmiş mesajlaşma hizmeti sunuyor böylece konuşmalara uygulama dahil kimse erişemiyor.

Platformer’a göre firma, platform içinde dijital para birimlerinin kullanımı üzerinde aktif olarak çalışıyor. Eğer bu çalışmalar sonuç verirse Signal kullanıcıları uygulama içinde dijital para birimlerini kullanabilecek.

Ancak söylentilere rağmen Signal’den henüz bir onaylama gelmedi ve uygulama içinde ödemelerin yapılabilmesine izin verilmesi için çok dikkatli ve detaylı araştırmalar yapılması gerektiği belirtildi.

Stellar’ın Girişimleri

Stellar (XLM) son zamanlarda kurduğu ortaklıklarla adından sıkça söz ettiriyor. Örneğin; Ukrayna hükümeti, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) oluşturmak için amacıyla Stellar ile ortaklığa vardığını açıkladı.

Bu açıklamaların ardından XLM fiyatında gözle görülür artışlar yaşandı ve o dönemde tüm kripto para birimleri düşüş grafiği çizerken XLM yükseliş grafiği çizdi. Dolayısıyla Signal ve Stellar’ın bir ortaklığa varması halinde benzer bir yükseliş hamlesinin yaşanabileceği düşünülüyor.

Facebook Comments