Sunday, April 14th, 2024

Singapurlu banka DBS’in kripto para borsası 133 milyon dolar hacme ulaştı

Singapur’un en büyük bankalarından DBS Bank’ın 2020’nin Aralık ayında kurumsal yatırımcılar için açtığı kripto para borsası DBS, toplamda 400 kullanıcıya yaklaştı. Borsa müşterileri ayrıca yılın ikinci çeyreğinde 133 milyon dolarlık işlem yaptılar.

Analistlerle yaptığı gelir toplantısında, DBS’in açıldığı günden bu yana gösterdiği performanstan mutlu olduğunu dile getiren DBS CEO’su Piyush Gupta, şu an 400’ün biraz altında olan müşteri sayılarını 1000’e çıkarmak olduğunu söyledi.

Gupta ayrıca borsada bu çeyrek 133 milyon dolarlık işlem yapıldığını belirtti. Bilindiği üzere Aralık ayında açılan ve sadece kurumsal müşterilere hizmet veren DBS; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve XRP gibi kripto paraların birçok bölgedeki fiat paralarla olan çiftlerini listelemesinin yanında token’laştırılmış hisse senetleri ve tahvil işlemlerine de izin veriyor.

Haziran ayında da şirket, menkul kıymet token’ı şeklinde bir tahvil ürünü çıkaracağını açıklamıştı ancak bu konuda henüz ciddi gelişmeler yaşanmadığı belirtildi. Asya bölgesinde bu tür ürünlerin fazla ilgi görmedikleri iddia ediliyor.

Asya saat diliminden çıkmak istiyor

Asya dışındaki kalan saat bölgelerinin önemine de değinen Gupta, borsanın Singapur iş günü saatlerinin dışında da işlem görmeye başlamasıyla hacimde ciddi bir artış beklediğini de belirtti:

“Bu alandaki faaliyetlerin büyük bölümü Asya saat dilimi dışında gerçekleşiyor”

Bankanın net kârı 1.26 milyar dolara çıktı

DBS’in toplamda elde ettiği net kârın ikinci çeyrekte yüzde 37 arttığını belirten CEO Gupta, kârın 1.26 milyar dolara çıktığını, bankanın ayrıca dijital borsa, Hindistan ve Çin’de kırsal alanlar için bankacılık faaliyetleri ile borç finansmanı platformu EvolutionX’ten de 350 milyon dolarlık ek gelir elde edildiğini açıkladı.

Gupta ayrıca ABD’de sürekli olarak dillendirilen bir yorumda bulundu ve düşük faiz getirilerinin insanları ve şirketleri bu alana yönlendirdiğini belirtti.

The post Singapurlu banka DBS’in kripto para borsası 133 milyon dolar hacme ulaştı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments