Monday, October 25th, 2021

Size ilginç bilgiler verip eğiten 3 farklı siteyi anlattık!

İnternetin hayatımızın merkezine yerleşmesiyle birlikte binlerce internet sitesi de yayın hayatına başladı. Günümüzde mevcut internet sitesi sayısı o kadar fazla ki bazen işimize yarayacak internet sitelerinin varlığından bile haberdar olmuyoruz. Biz de bu videomuzda hayatınızı kolaylaştıracak bazı internet sitelerini sizler için bir araya getirdik.

h4

İlginç bilgilere erişebileceğiniz 3 internet sitesi

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

İlk kez 1984 yılında düzenlenen ve ismini ‘Teknoloji, Eğlence ve Dizayn’ kelimelerinin ilk harflerinden alan ‘TED konferanslar’ dizisi, 1990 yılından itibaren her yıl düzenli olarak yapılıyor. Önceden sadece teknoloji, eğlence ve dizayn üzerine yapılan konuşmaları kapsayan etkinlik, günümüzde aklınıza gelebilecek her konuyu içeren konferanslar haline dönüştü. Kar amacı olmayan bu kuruluşta Bill Gates, Jeff Bezos gibi isimler belirli konularda konuşmacı oluyor.

İkinci internet sitemiz olan NASA Kids Club, çocuklar için bilimin ve uzayın derinliklerini eğlenceli bir biçimde öğretiyor. Hem video hem çizgi film içerikleri bulunan sitede bilgisayara indirerek kurulabilen ve program aracılığıyla da çocuklar bilgi sahibi olabiliyor.

Son sitemiz ise kolay ve interaktif bir şekilde İngilizce öğrenebileceğimiz British Council internet sitesi. Bu site üzerinden hızlı bir şekilde dil öğrenmeye başlayabilir, pratik yapmak için diğer insanlarla konuşabilirsiniz.

The post Size ilginç bilgiler verip eğiten 3 farklı siteyi anlattık! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments