Tuesday, October 26th, 2021

SKALE Network Coin Nasıl Alınır?

SKALE, Ethereum’a ölçeklenebilirlik getirmek için tasarlanmış esnek bir ağ olarak tanımlanıyor. Merkezi olmayan proje, işlem kapasitesini artırmanın yanı sıra gecikmeyi azaltmayı ve ödemelerin olabildiğince ucuza yapılabilmesini sağlamayı hedefliyor.

SKALE Network (SKL) Nedir?

Projenin web sitesi, insanların “gerçek dünyanın ihtiyaçları için oluşturulmuş ve gereksinimlere göre yapılandırılmış merkezi olmayan modüler bir bulutta” DApp’ler oluşturup çalıştırmasını sağlamak istediğini söylüyor.

SKALE’ye göre, bu platformu geliştirenler, Solidity akıllı sözleşmelerini “ana ağ maliyetinin çok altında bir maliyetle binlerce kat daha hızlı” çalıştırabilir. Projeler arasında halihazırda altyapısından yararlanan projeler arasında oyun ve içerik akışı hizmetleri bulunur.

SKALE Network, Ethereum tabanlı uygulamaların hem güvenliğini hem de merkezsizliğini iyileştirmeye yöneliktir. SKALE Network’teki token sahipleri, doğrulayıcı olarak hizmet vererek platformun ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini artırmaya yardımcı olarak teşvik edilir ve ödüller kazanır.

SKALE Ağı, ConsenSys Codefi’nin Activate platformunda bir token başlatan ilk projeydi. Activate, yardımcı program token’larının dağıtımı için yeni standartlar oluşturmak ve token’lar satılır satılmaz ağların tamamen kullanılabilir olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu yaklaşımın, son yıllarda dolandırıcılıklara açık olan ilk kripto para sunan sektörün görünümünü temizlemeye yardımcı olacağı umulmaktadır.

SKALE, düzenleyici standartları karşılayan bir token başlatarak, token’ın geniş çapta benimsenmesini ve herhangi bir dolandırıcılık faaliyetinden kaçınılmasını amaçlamaktadır.

Yapılan açıklamalara göre Ethereum, işlemleri doğrulamak ve yetkilendirmek için genellikle yavaştır. Ekibe göre, SKALE Ağını kullanmak, SKALE çok daha hızlı çalışabildiğinden ve zincir başına saniyede maksimum 2.000 işlem yapabildiğinden, Ethereum’un işlemleri doğrulama hızını büyük ölçüde artırıyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 0,7997 USD ile işlem gören SKL Coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.00001373 BTC ile işlem görüyor. SKL Coin’in 12 Mart 2021’de 1,22 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 30 Kasım 2020’de de en dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak SKALE Network Coin toplam arzının 660,416,667 SKALE Network Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

SKL Coin Nereden Alınır?

SKL Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

SKL Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından SKL Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve BUSD alarak SKL işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments