Sunday, August 7th, 2022

Skandalların yaşandığı bu iki hisse yine taban sert düşüş devam ediyor!

Bu yazı ilk olarak Para Ajansı sayfasında yayınlanmıştır.

Son günlerde gerek yaptıkları açıklamalarla gerek yatırımcısına bildirmesi gereken konular hakkında açıklama yapmamaları üzerine bu iki hisse dikkatleri üzerine çekti. Yatırımcının endişeye kapılmasına neden olan bu gelişmeler hisse fiyatını olumsuz etkileyerek satış yemesine neden oldu!

Kızılbük ve onun bağlı ortağı Sinpaş hisselerindeki sert düşüşler devam ediyor. İki şirkette de yaşanan sansasyonel gelişmeler hisse fiyatı üzerinde olumsuz etki yarattı.

Kızılbükte’ki haberler ve hisse durumu.

Kızıbükte yaşanan Çed Raporu krizi sonrası ve şirket tarafından bu durumun kamuoyuna bildirilmemesi kafaları karıştırdı. Daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi Marmaris’in Kızılbük’te inşaatı süren Sinpaş GYO projesine ilişkin ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptali için açılan davada mahkeme iptal kararı vermişti fakat şirket bunu bildirmedi. Projenin tamamlanmaması durumunda hisse fiyatı üzerinde bu olumsuz durumun devam etme endişesi yatırımcıyı hisseyi elden çıkartmaya yönlendirdi. Şirket hissesi 7 gündür taban olarak %57 oranında rekor bir değer kaybına ulaştı. Bu günde tabana doğru ilerleyen hissede sular durulmak bilmiyor. Şirket ne Çed Raporu ile ilgili nede olağan fiyat dışı hareketleriyle ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Hem şirket hem de SPK söz konusu raporla ilgili sessizliğini koruyor.

Hisseye tedbir geldi!

Dün Borsa İstanbul’un yaptığı açıklamada hisseye 30 günlük  brüt takas uygulanacak aynı zamanda hissenin devam eden çığa satış ve kredili işlem yasağı tedbirleri bulunmakta.

Peki Sinpaş hisselerinde durum ne?

Sinpaş hisselerinde de durum çok farklı değil. Geçtiğimiz günlerde şirket genel müdürünün sahip olduğu payların bilgi dışı satıldığı haberi piyasalarda şok etkisi yaratmıştı. Şirketin yaptığı KAP açıklamasında Yapılan duyuruda özetle Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik’e Tavira Securities Limited nezdindeki 85.891.620 adet SNGYO paylarından bir kısmının Sn. Avni Çelik’ in talebi ve talimatı olmadan satış yapıldığı tespit edildi. SNGY payları da bugün taban olarak yatırımcısını üzdü.

Şirketler grubunda meydana gelen bu skandallar yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor.

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home 

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı

bu iki hisse bu iki hisse bu iki hisse bu iki hisse

Daha fazla okumak için Skandalların yaşandığı bu iki hisse yine taban sert düşüş devam ediyor! ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Comments