Sunday, December 10th, 2023

Skoda, 2021 Fabia’nın lansman tarihini açıkladı

Skoda, yeni nesil Fabia’nın 4 Mayıs‘ta prömiyer yapacağını doğruladı ve ayrıca yeni alt kompakt hatchback’in önizlemesini yapan yeni eskizler yayınladı.

Her zaman olduğu gibi, eskizler gerçek arabanın tasarımını abartma eğiliminde. Ancak büyük tekerlekler dışında, aşağı yukarı aracın aynı olması bekleniyor.

Yenilenen Skoda Kodiaq 13 Nisan’da tanıtılacak

Yeni Skoda tasarımında Çek bayrağından esinleniyor

Kamufle edilmiş prototiplerin daha önce görülmesi, daha az belirgin tekerlek kemerleri, daha dik arka camlar ve tavan çizgisi, normal kapı kolları ve daha temiz görünen profil ile evrimsel bir tasarım ortaya çıkardı. Ancak Skoda, yanların Çek bayrağının üçgen bölümünden esinlenen yeni çizgiler içerdiğini iddia ediyor.

Dahası yeni Fabia, entegre DRL’lere, daha ince farlara, daha büyük bir ızgaraya ve daha büyük bir spoiler ile biten biraz daha kemerli bir tavan çizgisine sahip olacak.

Dördüncü nesil Fabia iç mekanda, standart 6.8 inç ekrana veya isteğe bağlı 9.2 inç ekrana ve ayrıca 10.2 inç dijital gösterge grubuna sahip yeni bir bilgi-eğlence sistemi barındıracak.

Dikiz aynasında ek saklama alanları, bir USB-C konektörü alacak ve yakıt deposu kapağında buz kazıyıcı, bir park kartı tutucusu ile sunulmaya devam edecek.

Motor ailesi tarafında ise yeni Fabia 65 ve 80 PS (64-79 HP / 48-59 kW) doğal emişli 1.0 litrelik üç silindirli ünitelerden, beş ileri manuel şanzımanla eşleştirilecek. 95 ve 110 PS ise (94-109 HP / 70-81 kW) ile turboşarjlı 1.0 litrelik üç silindirli, daha düşük versiyonda beş ileri manuel ve altı ileri manuel veya isteğe bağlı yedi vitesli DSG ile birleştirilecek. Daha güçlü olanı da sunulacak ve yedi hızlı bir DSG’ye bağlanan 150 PS (147 HP / 110 kW) 1.5 litrelik bir değirmen de satışa sunulacak.

Sürücülere, yarı otomatik işlevler getiren bir Seyahat Asistanı paketi de dahil olmak üzere yeni güvenlik donanımları da 2021 Fabia’da sunulacak. Ek olarak aracın fiyatının şu an için belli olmadığını belirtelim.

The post Skoda, 2021 Fabia’nın lansman tarihini açıkladı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments