Friday, October 22nd, 2021

Snapchat’ten Apple’ı kızdıracak hamle

Her ne kadar eski popüleritesini kaybetse de ABD kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalar arasında yer alan Snapchat, Apple’ı kızdıracak hamle ile gündeme geldi. Snapchat’in Apple gizlilik kurallarını atlatmak için araştırma yaptığı ortaya çıktı.

Snapchat, Apple gizlilik kurallarını atlatmanın yolunu arıyor

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın kullanıcı gizliliğini ihlal eden uygulamaların güncelleme taleplerini reddettiği ortaya çıktığı. Veri işleme platformlarını kullanan uygulamalar gizlilik ihlali nedeniyle sorun yaşadı.

Snapchat, Apple gizlilik kurallarını aşmanın yollarını arıyor

Geçtiğimiz günlerde Snapchat ile ilgili yeni bir rapor yayımladı. Snapchat’in kullanıcıların izni olmadan kişisel verilerini elde etme yollarını aradığını belirten The Financial Times, üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla bu işlemi gerçekleştireceğini açıkladı.

Insider’ın konu hakkındaki sorularını yanıtsız bırakan Snapchat, The Financial Times tarafından yayımlanan raporu doğruladı. Ancak yeni gizlilik kurallarıyla birlikte kullandığı sistemi durduracağını belirtti.

Apple’dan şeffaf olmayan uygulamalara kırmızı kart

Bazı kaynaklar TikTok’un geliştiricisi ByteDance adlı şirketin de Apple’ın yeni gizlilik kurallarını aşacak yöntemler ile ilgili çalışma yaptığını açıkladı. İddiaya göre ByteDance, Apple’ın gizlilik kurallarını aşmak için Çin hükümetinin desteklediği araçları test ediyor.

iOS 14.5 ile Apple, uygulamaları kullanıcılara karşı daha şeffaf olmaya zorlayacak. Henüz yeni sürümün ne zaman yayınlanacağı bilinmese de WWDC21 ile tanıtılacağı düşünülüyor.

Snapchat, TikTok Duet’e rakip oluyor

The post Snapchat’ten Apple’ı kızdıracak hamle appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments