Sunday, December 3rd, 2023

Snoop Dogg’dan Dogecoin’e özel klip

Boğa sezonunun en önemli katalizörlerinden biri de coin’lerin reklamlarını yapan ünlüler… Dünyanın en çok tanınan rapçilerinden biri olan ve Twitter’da 20 milyon, Instagram’da ise 57 milyon takipçisi olan Snoop Dogg da kripto para konusuna son dönemde kayıtsız kalmayan isimlerden… Daha önce de konuyla ilgili paylaşımları olan ünlü rapçiden Dogecoin videosu geldi.

Son aylarda Elon Musk’ın birçok kez reklamını yaptığı Dogecoin’i bu kez takipçilerine gösteren ABD’li rapçi Snoop Dogg oldu. 20 Nisan günü bilindiği üzere dünyada kenevir günü olarak kutlanıyor ve ABD’de 420 kısaltmasıyla anılıyor. ABD’de tarih yazılırken önce ay sonra gün yazıldığı için (4/20/2021 gibi) böyle bir kısaltma tercih ediliyor.

20 Nisan’ın kısa süre önce Dogecoin günü olarak da kabul edilmesi, sürekli olarak tütün ürünleri kullanan Snoop Dogg’un aynı gün, DOGE için de bir video yayınlamasıyla sonuçlandı.

“Snoop Dogg 420 DogeCoin Video” adlı paylaşımını Twitter’dan yapan Snoop Dogg, “Hey Elon! Uzay gemisi için teşekkürler… 420 günün kutlu olsun” yazdı. Paylaşım binlerce RT ve Fav aldı.

Son dönemde yine fiyat artışıyla dikkat çeken Dogecoin geçen hafta 0.45 dolara kadar yükselmişti. Ardından düşüşe geçen kripto para 0.30 dolar seviyesini görmüştü.

Hatırlanacağı üzere Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da küçük bir Dogecoin madencilik düzeneği kurduğunu açıklamış ve çocuklarına da madencilik öğrettiğini söylemişti.

The post Snoop Dogg’dan Dogecoin’e özel klip appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments