Monday, May 23rd, 2022

Son Dakika: 165 Milyon Dolarlık Binance Coin (BNB) Yakıldı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in 14. Binance Coin (BNB) yakma işlemi, tam anlamıyla her yeri ateşe verdi. Binance CEO’sunun iki gün önce müjdesini verdiği yakma işlemi bugün tamamlandı. Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada daha öncekine kıyasla 2,4 kat daha fazla BNB yakıldığını doğruladı.

165 Milyon Dolarlık Binance Coin Yakıldı

Buna ek olarak Temmuz 2020 tarihinde kilidinin açılması gereken 16 milyon BNB’nin de kilidinin açıldığı belirtildi. Kilidi açılan tokenler ise daha önceki adrese transfer edildi. Peki Binance tam olarak neden token yakıyor ve bunların fiyata nasıl etki etmesi bekleniyor?

bnb coin

Neden BNB Yakılıyor?

Binance, her çeyrekte yani 3 ay sonunda sahip olduğu ticari hacme göre BNB yakıyor. Binance’in ticari hacmi ne kadar fazla olursa yakacağı BNB miktarı da o kadar artıyor. Bugün itibarıyla 14. yakma işlemi yapıldı ve bunun Binance Coin’in toplam arzı %50 düşürülene kadar devam edeceği biliniyor. Yani Binance Coin’in 179.883.948 olan arzı yarıya düşürülene kadar BNB yakılmaya devam edilecek.

BNB fiyatı yakma işlemi haberi sonrasında fiyat yaklaşık %10 yükselmişti. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise %4,5 yükseliş yakalayan BNB, 46,67 dolar seviyesinden işlem görmekte. BNB bu yükselişe beraber 1 yılda %162 yükseliş kaydetmiş oldu ve en büyük 11. kripto para birimi sıralamasına yükseldi.

Binance dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olmaya devam ettikçe söz konusu hedefe çok çabuk ulaşılabileceği söylenebilir.

Facebook Comments