Friday, April 19th, 2024

Son Dakika: Bu Açıklamayla Birlikte Bitcoin (BTC) Düşüşe Geçti!

Akşam FED Başkanı CBDC konusunda bazı olumlu açıklamalarda bulunmuştu. Ancak birkaç dakika önce Minneapolis Federal Rezerv Başkanı Kashkari zehir zemberek bir açıklamayla birlikte Bitcoin (BTC) fiyatını düşürdü. Kripto paraları dolandırıcılık olarak tanımlayan Başkan yatırımcıların panik satışı yapmasına sebep oldu.

Kripto Paralar Dolandırıcılık Açıklaması

Minneapolis Federal Rezerv Başkanı Bitcoin (BTC) için yasal kullanım izinlerinin olmadığını söyledi. Kripto paraların %95 oranında dolandırıcılık içerdiğinin düşünen Kashkari onları “karmaşık” ve “aldatıcı” olarak tarih ediyor. Açıklamayla birlikte Bitcoin (BTC) 44.500 dolara kadar düştü. Ancak yeniden 45.000 seviyesinin üzerine çıktı.

Neil Kashkari daha önce kripto paralarla ilgili yaptığı olumsuz açıklamalarla tanınıyor. Hatta kripto paralar konusunda yaptığı bir tane olumlu açıklama yoktur dersek abartı olmaz. Daha önce Dogecoin (DOGE) için ponzi benzetmesini yapan Minneapolis Federal Rezerv Başkanı ilerleyen dönemde de benzer açıklamalar yapmaya devam edecek.

Neil Kashkari Kimdir

Eğer piyasaları yakından takip ediyorsanız geçtiğimiz yıl bugünlerde yaptığı açıklamaları hatırlayabilirsiniz. Kripto paralara karşı kuşkuluyum diyen Kashkari kripto varlıkların önemli kısmı “çöp” olarak tanımlamıştı. Daha sonraki açıklamalarında kripto paralarla ilgili “komedi” ifadesini kullanan Minneapolis Federal Rezerv Başkanı “kripto paraları sahtekarlık olarak görüyorum” demişti.

Bitcoin (BTC)

Gün içinde 47.160 dolara kadar çıkan fiyat tedirgin yatırımcıların satış baskısıyla karşılandı. Buradan tepki almasına rağmen 46.500 üzerinde direnen Bitcoin (BTC) son gelen açıklamayla birlikte aniden 44.500 dolara kadar düştü. Fakat SMA 200 üzerinde günlerdir tutunan fiyat güzel bir tepki verdi.

Düşüş sonrasında gelen tepki alımlarıyla fiyat yeniden 45.000 doların üzerine çıktı. RSI nötr bölgeden geri çekildi. Birçok analist şişen RSI seviyesinin fiyatta 44.000 dolara kadar geri çekilmeye sebep olabileceğini savunuyordu. Kashkari onları haklı çıkarmak için elinden geleni yaptı. Son düzeltmeyle birlikte boğalar yeniden güç toplayabilirse bu sefer 50.000 dolar testini net olarak görebiliriz. Elbette kripto para piyasları volatil yapısını koruyor ve burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez.

Facebook Comments